Aktualności:
Niezwykła gra miejska 19 maja w Szczawnicy 9 Maj 2012 o 17:10

Zwariowane zadania, pułapki, adrenalina i mnóstwo humoru – to wszystko znajdziecie w grze miejskiej „Kurs przewodników transgranicznych”, która odbędzie się w sobotę 19 maja w Szczawnicy. Do wygrania aparaty fotograficzne Nikon S3300, przenośne dyski i odtwarzacze mp4. Nie trać czasu – stwórz drużynę i wejdź do gry!

Zabawa jest darmowa i dla każdego (minimalny wiek to 10 lat). Wystarczy zebrać 2-3-osobową drużynę i wysłać zgłoszenie do 16 maja na adres: graPLSK_szczawnica@agora.pl, podając imiona i nazwiska graczy, ich wiek i numer telefonu komórkowego drużyny. Potem otrzymacie szczegóły gry.

Gra miejska to uliczny happening, gra komputerowa i podchody w jednym. Planszą jest miasto, pionkami – gracze, których czekają zaskakujące zadania, rywalizacja z innymi graczami i walka z czasem.

19 maja na kilka godzin Szczawnica stanie się symbolem polsko-słowackiego pogranicza. Gracze wcielą się w rolę uczestników kursu na przewodników. Wędrując ze specjalną mapą „regionu” będą zaliczać kolejne punkty i pod okiem instruktorów zdawać egzaminy z właśnie nabytych umiejętności. Czeka ich m.in. taniec z gwiazdami, kurs wspinaczkowy, szturm na zamek i niebezpieczny test wodny. Ale uwaga! Zadania nie zawsze okażą się takimi, na jakie wyglądają na pierwszy rzut oka... Wynik zależeć będzie od refleksu i pomysłowości graczy, przyda się też odrobina wiedzy oraz zwykłe szczęście. Dodatkowym utrudnieniem będą „obozowe” obowiązki kursanta oraz zaskakujące zdarzenia losowe, o których zawodnicy dowiedzą się z otrzymywanych podczas gry sms-ów. Wygrają ci, którzy zdobędą najwięcej punktów w jak najkrótszym czasie.

To pierwsza z pięciu gier miejskich organizowanych od 19 maja do 16 czerwca w miastach Polski (Szczawnica, Krosno, Żywiec) i Słowacji (Martin, Stara Lubovna) przez Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 przy współpracy z „Gazetą Wyborczą”. Poprzez zabawę zobaczycie, jak pogranicze zmieniło się dzięki unijnym funduszom w ciągu ostatnich lat i jakie zyskało atrakcje turystyczne.

Regulamin gry „Kurs przewodników transgranicznych” znajdziecie na stronie krakow.gazeta.pl, a więcej o grach miejskich – na www.grymiejskie.krakow.pl.

Zapraszamy!