Aktualności:
Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych 1 Czerwiec 2012 o 12:30

27 maja na scenie pod kolejką w Szczawnicy odbył się VI Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Tegoroczny, po raz pierwszy został przeprowadzony poza Nowym Targiem i w plenerze. 

W szranki festiwalowe stanęło jedenaście orkiestr dętych: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Lipnicy Małej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna, Big-Band Pań-stwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina z Nowego Targu, Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina, Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Szaflar, Orkiestra Dęta działająca przy Urzędzie Gminy w Łapszach Niżnych, Orkiestra Parafialna NSPJ z Nowego Targu, Or-kiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP ze Skawy, Orkiestra Dęta OSP z Lipnicy Wielkiej, Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Nowej Białej.

Jury złożone z profesjonalnych muzyków, w składzie: płk. Stanisław Latek, Leszek Łopalewski, Józef Bartusiak, oceniając po trzy występy orkiestr, w repertuarze standardów muzycznych, przebojów filmowych i estradowych, melodii folkowych i tradycyjnych przyznała:

I miejsce – Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP z Tenczyna

II miejsce – Orkiestrze Dętej działającej przy Urzędzie Gminy w Łapszach Niżnych

III miejsce – Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP z Lipnicy Małej 

oraz wyróżnienia orkiestrom z Szaflar, Skawy i specjalne wyróżnienie dla Big Bandu z Nowego Targu. Orkiestry nagrodzone i wyróżnione zostały zakwalifikowane do udziału w XXXV Festiwalu „Echo Trombity w Nowym Sączu”. Organizatorami VI Podhalańskiego Festiwalu Orkiestr Dętych było Starostwo Nowotarskie, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

pieniny.net.pl/UM Szczawnica