Aktualności:
VII edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” 14 Lipiec 2016 o 9:27

Szanowni Państwo,

przed nami siódma edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. W jego ramach odbędzie sie pięć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem: cztery z nich w kolejne soboty lipca i sierpnia, poczynając od 23 lipca w nowym kościele (godz. 19:00) oraz jeden w starym (w niedzielę 24 lipca o godz. 17:00).

Przybędą nie tylko artyści z Polski, ale także z Mołdawii, Czech, Włoch, Austrii oraz z dalekiego Seulu w Korei Południowej.

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich koncertów będzie tradycyjnie muzyka organowa. Oprócz niej zabrzmi w Krościenku po raz pierwszy fletnia pana i muzyka żydowska, tożsama dla naszych starszych braci w wierze. Usłyszymy ponadto kompozycje saksofonowe oraz sporą porcję muzyki wielkiego Johanna Sebastiana Bacha, zarówno organowej, jak też wokalnej. Całość dopełnią kompozycje chóralne. Kalejdoskop dźwiękowy tegorocznego festiwalu jest wiec jak zawsze bogaty i w tym roku bardziej niż dotychczas – międzynarodowy.

Organizatorem Festiwalu pozostaje niezmiennie Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic z Krakowa, przy współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem. 

Realizacja siódmej edycji festiwalu jest możliwa dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz po raz pierwszy przez Gminę Krościenko nad Dunajcem. Z pomocą logistyczną przyszli ponadto właściciele pensjonatu CrosnaSpa w Krościenku n.D., właściciele Cukierni Piotrowscy oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Patronat medialny nad koncertami objęli tradycyjnie: Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, GóralInfo oraz Pieninyinfo.pl.

Serdecznie zapraszam do udziału we wszystkich festiwalowych koncertach. Dla turystów odwiedzających latem Pieniny, wieczory koncertowe są dodatkową okazją do odpoczynku i kontemplacji pięknej muzyki w niepowtarzalnym anturażu pienińskich krajobrazów. Koncerty stanowią ponadto wielką wartość kulturową i edukacyjną dla całej pienińskiej społeczności.

Niech muzyka, poprzez emanację harmonii i piękna, wnosi owe wartości w nasze życie i wyraża przez nie wspaniałe Boże dzieła.

Agnieszka Radwan-Stefańska

Dyrektor Artystyczny Festiwalu 

KALENDARZ KONCERTÓW

sb 23 lipca – 19:00 – Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza Koncert dedykowany śp. Zdzisławowi Soliwodzie, Radnemu Gminy Krościenko n.D.

Marek Stefański – organy, Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia pana

nd 24 lipca – 17:00 – Kościół pw. Wszystkich Świętych (Rynek)
Marek Stefański – organy

Magdalena Dobrowolska – sopran

 

sb 30 lipca – 19:00 – Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza
Karel Martinek (Czechy) – organy

Zespół klezmerski Iwan Iwanilia:

Monika Iwan – wokal
Paweł Iwan akordeon – wokal
Tomasz Pawlak skrzypce – wokal
Szymon Frankowski – kontrabas

sb 6 sierpnia – 19:00 – Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza

Federico Bongiorno (Włochy) – organy, Jarosław Sereda – saksofon

sb 13 sierpnia – 19:00 – Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza
Jisung Kim (Korea Płd.) – organy
Amerling Chor z Wiednia
Julia Czepiel – dyrygent

WSTĘP WOLNY!

www.fb.com/pieninyfestiwal