Aktualności:
Zostań Ultrajanosikiem – piękno i potęga gór w wydaniu ultra 4 Sierpień 2016 o 9:27

Ultrajanosik zbliża się wielkimi krokami. Dwie różne historie. Dwie trasy do wybory. I tylko trzy miejsca na podium. A wszystko to u podnóża najpiękniejszych gór Polski i Słowacji. W połowie sierpnia w Niedzicy k. Nowego Targu zadebiutuje bieg Ultrajanosik – dwie wymagające trasy po najpiękniejszych szlakach i ścieżkach Podhala i Tatr. Impreza odbywa się w ramach programu Regatta RUSZ SIĘ!, który wspiera najciekawsze inicjatywy zachęcające do aktywności sportowej. 

Ultrajanosik 50 – Spiska pętla Trasa jest piękna, widokowa i szybka. Będziecie przebierać kopytami, aż miło! Przystępny limit czasowy 12 godzin powoduje, że jest to wręcz wymarzone miejsce na debiut dla tych wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem na dystansie ultra. Jeśli jednak szukacie wymagającej rywalizacji w górskim okołomaratońskim wydaniu, to również nie będziecie rozczarowani – zachęca organizator imprezy Sławek Konopka. 

Dystans: ok. 51 km Przewyższenia: +1757 m, –1757m; Punkty żywieniowe: 3 Punkty UTMB: stare – 1 pkt; nowe – 3 pkt; Limit czasu: 12 h

Ultrajanosik 80 – Pomsta Janosika Tu już nie będzie zmiłuj. Bieg dla prawdziwych zbójów, harpaganów z krwi i kości. Podejmij wyzwanie, a zdobędziesz szacunek i uznanie harnasiów od samiuśkich Tater aż po Hel. Jedno jest bardziej, niż pewne – zmęczenie poczujecie, ale dopiero na mecie bo przez 80 km zawładną Wami potęga, piękno i moc gór polskich oraz słowackich – dodaje organizator. Dystans łączny: ok. 80 km Przewyższenia: +2700 m; –3100 m Punkty żywieniowe: 5 Punkty UTMB: stare – 3 pkt; nowe – 5 pkt; Limit czasu: 21 h Na punktach żywieniowych, oprócz wody i izotoników, będzie można napić się coli lub jej słowackiego odpowiednika – kofoli! Ponadto będą owoce, słodycze, żele energetyczne, a na trasie Pomsty Janosika lekki i ciepły posiłek.

Dla każdego uczestnika, który ukończy zmagania w wyznaczonym limicie czasowym, przewidziane są unikalny medal oraz termoaktywna bluza finiszera. Jednym z celów imprezy jest zbiórka środków finansowych na wsparcie ubogiej i schorowanej rodziny z terenu Gminy Łapsze Niżne, która potrzebuje lekarstw i środków higieny oraz wsparcia remontowego domu. 15 złotych z każdego wpisowego zostanie przeznaczone na wsparcie dla rodziny. Więcej informacji na stronach: ultrajanosik.pl oraz ruszsie.org