Rejsy po j. czorsztyńskim

Rejsy po j. czorsztyńskimrejsy czorsztyniankąChoć sam Zbiornik Czorsztyński pełni wiele ważnych funkcji,  turystów zainteresuje przede wszystkim możliwość odbycia spacerowego rejsu statkiem po jego wodach. W sezonie letnim dwa statki – „Biała Dama” i „Harnaś” wypływają z przystani leżącej koło wzgórza zamkowego w Niedzicy.  Nazwa statku – „Biała Dama” nie jest przypadkowa. Według legendy na zamku w Niedzicy, żyła kiedyś bardzo nieszczęśliwa kobieta, której mąż zginął przez utopienie w studni zamkowej. Jej duch do dziś obecny jest w murach zamku a na  jej pamiątkę statek kursujący po jeziorze Czorsztyńskim nazwany został właśnie „Białą Damą”. 

Rejs, do którego Cię zachęcamy umożliwia nieco inną formę zwiedzania malowniczych terenów położonych w okolicach zbiornika Czorsztyńskiego. W czasie jego trwania możemy podziwiać nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także ruiny zamku Czorsztyńskiego, skansen na półwyspie Stylchen, zamek Dunajec w Niedzicy, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych atrakcji zarówno architektonicznych jak i przyrodniczych. Wycieczka przebiega pod okiem przewodnika, który opowiada uczestnikom tajemnicze historie miejsc, Pieniny Rejsy po jeziorzektóre mają oni okazję oglądać ze statku. A jest o czym opowiadać! Legend dotyczących samego zamku oraz Pienin jest niezliczona ilość. Jeśli nie masz ochoty na piesze zwiedzanie okolic zalewu Czorsztyńskiego to rejs ten na pewno pozwoli Ci na pogłębienie swojej wiedzy na temat tej okolicy i być może zachęci także do wnikliwszego poznania jego tajemnic. 

Nocne rejsy po jeziorze Czorsztyńskim

Istnieje także możliwość odbycia rejsu statkiem „Harnaś” w nocy. To naprawdę niezapomniane przeżycie. Po zmroku okolica wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza i zarazem ekscytująca. Legendy oraz historie opowiadane przez przewodnika nabierają zupełnie innego znaczenia. 

Rejsy gondolą 

Rejs gondolami po j. czorsztyńskimZamek dmuchanyCiekawą atrakcją są także rejsy gondolą „Czorsztynianka”. Stanowią one rodzaj „wodnych taksówek”. Kursują między zamkami w Czorsztynie oraz Niedzicy. Rejsy Gondolami odbywają się codziennie na szlaku łączącym Ruiny Zamku Czorsztyńskiego z Zamkiem w Niedzicy. Istnieje również możliwość wykupienia wycieczek dookoła jeziora (czas trwania 40 minut). 
Rejsy stałe i na zamówienie od 1 maja do 15 października. Siedem jednostek zabiera jednorazowo 60 osób. Rejsy widokowe - spacerowe oraz między portami odbywać się będą co najmniej przy ośmiu osobach.  Dla turystów korzystających "Czorsztynianki" przygotowana została gratisowa atrakcja - możliwość korzystania z wodnego placu zabaw.

Ważne informacje! 

Gondola Czorsztynianka

P.H.U. "Jędruś"
Rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim
34-440 Czorsztyn
ul. Krótka 6
tel. (18) 26 50 420
tel. kom. 509 438 985
tel. kom. 501 813 471 
www.rejs.net.pl 

Harnaś i Dunajec

Statek Harnaś wykonuje rejsy 50 min i zabiera na pokład 130 osób. Cennik: 15 zł  dorośli ,13 zł bilet ulgowy.

Statek Biała Dama już nie pływa, natomiast między zamki Czorsztyn i Niedzica pływają dwa statki : Halny i Dunajec, które zabierają po 100 osób każdy. Cennik w jedną stronę :Dorośli 6 zł, ulgowy 5 zł. W dwie strony :dorośli 12 zł, ulgowy 10 zł.

tel.18 275 01 21, 18 275 01 25
fax.18 275 07 07
kom. 608 628 732
www.jezioroczorsztynskie.com/