5 pomysłów na świąteczny wyjazd w Pieniny

Święta w Pieninach usatysfakcjonują każdego miłośnika gór, który marzy o odpoczynku w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Coraz więcej turystów decyduje się na wyjazd w okresie świątecznym, najczęściej spędzając czas w gronie najbliższych. Boże Narodzenie w Pieninach można spędzić na wiele sposobów, w zależności od indywidualnych preferencji turysty. Zarówno większe pensjonaty, jak i prywatne kwatery, co roku oferują wyjazdy świąteczne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Dla zwolenników aktywnego wypoczynku

Świąteczny wypoczynek można połączyć z fizyczną aktywnością, ponieważ w Pieninach mamy do dyspozycji wiele atrakcji przygotowanych dla zwolenników zimowego szaleństwa. Wyciągi narciarskie czy wyciąg dla snowboardzistów na pewno okażą się wspaniałym urozmaiceniem bożonarodzeniowego odpoczynku. Najlepiej zdecydować się na nieco dłuższy wyjazd, aby skorzystać ze wszystkich propozycji dla narciarzy. Warto dodać, że zjazdy są dostosowane do różnych poziomów trudności.

Kulig nie tylko dla najmłodszych

Kuligi to jedna z popularniejszych atrakcji w bożonarodzeniowym okresie, która jest dedykowana turystom w różnym wieku. Warto zwieńczyć swój świąteczny wyjazd tą specyficzną formą rozrywki, która zazwyczaj jest połączona z poczęstunkiem czy taneczną zabawą. W Pieninach możemy liczyć na wigilijne kuligi zorganizowane zarówno dla turystów indywidualnych, jak i dla poszczególnych uczestników wyjazdu służbowego.

Święta w góralskiej odsłonie

Bożonarodzeniowy wyjazd w Pieniny może być świetnym pretekstem do bliższego poznania góralskiej muzyki. W wielu hotelach czy pensjonatach organizowane są koncerty kolęd i pastorałek, które są szczególnie związane z tym regionem naszego kraju. Dzięki temu każdy turysta poczuje świąteczną atmosferę, jednocześnie przybliżając się do góralskiego folkloru.

Wigilijna wieczerza w góralskiej oprawie

Dość ciekawą propozycją jest wieczerza wigilijna zorganizowana zgodnie z góralską tradycją. Możliwość skosztowania regionalnych specjałów, charakterystycznych dla rejonu Pienin, na pewno przypadnie do gustu niejednemu smakoszowi. Jest to doskonała propozycja dla osób, które chcą odpocząć od corocznych świątecznych przygotowań. Góralska kolacja wigilijna jest oczywiście zgodna z polską tradycją, znakomicie wpisując się w bożonarodzeniową atmosferę.

Połącz święta z Sylwestrem!

Pieniny to wymarzone miejsce do przywitania Nowego Roku. Jeśli decydujemy się na bożonarodzeniowy wyjazd, warto spędzić tutaj również Sylwestra. Pokaz sztucznych ogni w otoczeniu malowniczych, górskich krajobrazów, na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci. Oczywiście szczegółowy program zabawy sylwestrowej można dopasować do swoich oczekiwań.

 

Magiczny okres świąt Bożego Narodzenia warto połączyć z magią Pienin, korzystając z atrakcji przygotowanych przez wybrane obiekty turystyczne. Rodzinne święte w góralskiej odsłonie na pewno przypadną do gustu także naszym dzieciom. Warto podkreślić, że aktualnie tego typu wyjazdy są dostępne na preferencyjnych warunkach.