Nawilżanie skóry zimą - jak zabezpieczyć i dbać o twarz, by efekt był długotrwały?

Wygląd skóry twarzy jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o jej napięciu oraz zdrowym i promiennym wyglądzie jest poziom nawilżenia. Mimo że o odpowiednie nawilżenie cery należy dbać cały rok, zima jest szczególnym okresem, kiedy naskórek narażony jest na kontakt ze zmienną temperaturą panującą na zewnątrz i we wnętrzu pomieszczeń. Co warto wiedzieć o efektywnym nawilżaniu skóry twarzy zimą?

Jak zimno wpływa na poziom nawilżenia skóry twarzy?

Zima jest szczególnym okresem roku, kiedy warto swoją uwagę zwrócić na poziom nawilżenia skóry twarzy. Ekstremalne warunki panujące na zewnątrz, ogrzewanie mieszkań i domów oraz nieustanna zmiana temperatury negatywnie wpływa na jakość nawilżenia naskórka. Odpowiednie nawilżenie cery pozwala zabezpieczać ją przed szkodliwym działaniem zimnego powietrza, dzięki czemu skóra twarzy ma szansę pozostać w dobrej kondycji.

Zimne powietrze, które oddziałuje naskórek twarzy prowadzi do spowolnienia pracy gruczołów łojowych, które odpowiedzialne są za produkcję filmu ochronnego, czyli płaszcza hydro-lipidowego. Zaburzenie jego działania prowadzi do wysuszenia skóry, czego efektem jest jej zaczerwienienie i podrażnienie. Kosmetyki do nawilżania, odżywiania i regeneracji skóry pozwalają skutecznie zwiększyć i utrzymać jej poziom nawodnienia, dzięki możliwe jest uniknięcie wpływu zimna na jej wygląd. 

Złuszczanie naskórka w okresie zimowym - co warto wiedzieć?

Skóra twarzy w okresie zimowym jest szczególnie narażona na negatywne działanie zimnego powietrza. Jednym ze sposobów, który pozwala efektywnie zwiększyć poziom nawilżenia naskórka jest regularna eksfoliacja naskórka za pomocą delikatnych peelingów, które można znaleźć w internetowej aptece wapteka.pl.

Złuszczanie naskórka z warstwy rogowej pozwala przygotować ją do aplikacji nawilżających kosmetyków, takich jak serum, krem czy maska. Usunięcie rogowej warstwy naskórka niejako ułatwia przenikanie substancji aktywnych, zawartych w preparatach pielęgnujących, co znacznie zwiększa szanse na utrzymanie nawodnienia cery na właściwym poziomie. 

Nawilżanie cery zimą - co warto o nim wiedzieć?

Podstawowym kosmetykiem, którego zadaniem jest nawilżanie i odżywianie skóry twarzy jest krem. Jego aplikacja w okresie zimowym jest niezwykle ważna, a w jego recepturze nie powinno zabraknąć silnie nawilżających substancji aktywnych, do których należy kwas hialuronowy oraz łagodzących podrażnienia, jak na przykład pantenol.

W okresie zimowym warto sięgać po gęste, silnie nawilżające kremy, które składają się z bezpiecznych naturalnych składników aktywnych. Sztuczne dodatki w postaci barwników czy zapachów mogłyby dodatkowo drażnić powierzchnię cery, co może doprowadzić do pogłębiania się suchości czy zaczerwienienia naskórka. 

Maska nawilżająca - dodatkowe nawilżenie skóry zimą

Maska jest preparatem kosmetycznym, który wyróżnia się skoncentrowanym działaniem. Maseczki nawilżające, po które warto sięgać zimą znacznie poprawiają stan nawilżenia naskórka, poprzez dostarczenie skórze licznych substancji o działaniu nawadniającym, odżywiającym, ochronnym i nawilżającym. Regularna aplikacja maski nawilżającej z pewnością pozytywnie wpłynie na stan skóry oraz utrzymanie bariery hydro-lipidowej w dobrej formie.

Zdrowy i promienny wygląd cery jest bardzo ważny. Szczególna troska o poziom nawilżenia naskórka w okresie zimowym z pewnością pozwoli utrzymać jej nawodnienie w najlepszej kondycji.