Aleksandrus

Dane kontaktowe

adres:

Kamienne Pole 65
34-435 Frydman

  • Informacje

  • Galeria

Informacje

Hotel Aleksandrus **znajduje się nad Jeziorem Czorsztyńskim w pięknym i malowniczym zakątku Polski jakim są Pieniny. Wspaniałe widoki, doskonała lokacja, bliskość tras w Pienińskim Parku Narodowym (zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie) uczynią Państwa pobyt jeszcze bardziej atrakcyjnym i niezapomnianym.

Aleksandrus znajduję się zaledwie 35 km od Zakopanego. To idealne miejsce zarówno dla osób poszukujących spokojnego pobytu jak również dla firm pragnących zapewnić perfekcyjne szkolenia i konferencje dla swoich pracowników. Do Państwa dyspozycji oddajemy m.in: 10 pokoi o wysokim standardzie z możliwością dostawek 2 sale konferencyjne restaurację Aleksandrus doskonale wyposażony bar zjeżdzalnię dla dzieci wypożyczalnię quadów i rowerów billard.

 

Atrakcje

Pieniny to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Stanowią kulminację Pienińskiego Pasa Skalicowego. Najwyższym szczytem Pienin jest Wysoka (1052 m), jednak zdecydowanie najbardziej charakterystycznym są Trzy Korony (982m) górujące nad miejscowością Sromowce Niżne. Do głównych atrakcji regionu można zaliczyć także zamek "Dunajec" w Niedzicy oraz zamek w Czorsztynie. Dla osób chcących zobaczyć XIX wieczną zabudowę uzdrowiskową polecamy Szczawnicę. Godny polecenia jest także kościół klasy "0" wpisany na listę UNESCO w Dębnie Podhalańskim. Do mniej znanych aczkolwiek atrakcyjnych miejsc zaliczyć można kasztel we Frydmanie oraz szereg kościołów na Szlaku Architektury Drewnianej. Dla osób pragnących poszusować na nartach polecamy okoliczne stacje narciarskie (Niedzicę, Czarną Górę, Białkę Tatrzańską i Kluszkowce). Niewątpliwą atrakcję stanowi Jezioro Czorsztyńskie położone na zbiegu Pienin Spiskich i Własciwych. W miejscowosc Niedzica znajduje sie zapora, a zaraz poniżej niej Jezioro Sromowieckie. To doskonale miejsce na weekendowy wypoczynek nad woda. Przełom Białki - kolejne miejsce godne uwagi, znajduje się tu rezerwat kamiennych skał rozdzielonych przez rzekę. Charakterystyczną atrakcją jest Jaskina Obłazowa w której znaleziono jeden z najstarszych bumerangów na swiecie sprzed 33 000 lat. To własnie tu krecono sceny do słynnego serialu "Janosik".

rafting