Krościenko nad Dunajcem noclegi

Krościenko nad Dunajcem noclegi

Planując wakacyjny urlop czy nieco krótszy odpoczynek, wiele osób decyduje się na wyjazd w polskie góry. Jedną z alternatyw są Pieniny. To pasmo, które rozciąga się w województwie małopolskim i jest uznawane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w naszym kraju. Planując wycieczkę, turyści poza listą z punktami na spędzenie wolnego czasu poszukują również noclegów. W momencie, gdy wybór pada na wspomniane Pieniny, często mówi się o Szczawnicy czy Czorsztynie. Oczywiście, wakacje nad Dunajcem we wspomnianych miejscach są dobrym wyborem. Warto jednak zwrócić uwagę na dostępną alternatywę, jaką jest Krościenko. To niewielka wieś o charakterystyce turystycznej, która leży na styku Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. W jej centralnej części można obejrzeć m.in. XIX-wieczny ratusz czy świątynię p.w. Dobrego Pasterza. Krościenko nad Dunajcem jest również dobrym punktem startowym do wycieczek górskich i odwiedzenia innych miejscowości. Znajduje się zaledwie 12 km od Czorsztyna, 7 km od Szczawnicy i około 16 km od Sromowców Niżnych, które stanowią granicę ze Słowacją. 

Wybierając Krościenko nad Dunajcem jako główne miejsce odpoczynku, warto poznać ciekawe opcje na nocleg. Spośród dostępnych lokali, wiele z nich znajduje się na lewym brzegu Dunajca oraz w centrum wsi. Takie usytuowanie punktów turystycznych zapewnia bliskość atrakcji, spokój, ale też dobrą komunikację. Pokoje Krościenko są również dostępne po drugiej stronie malowniczej rzeki. To właśnie tam znajduje się mnóstwo ofert pochodzących od prywatnych gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że są one w jakikolwiek sposób mniej atrakcyjne. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji, które w dużym stopniu determinują wybór. Na szczęście, ten jest dość spory. 

Krościenko noclegi zapewniające dostęp do atrakcji 

Krościenko nad Dunajcem to piękna miejscowość położona w Pieninach. Decydując się na wypoczynek w tej wsi należy wziąć pod uwagę liczne atrakcje. Przede wszystkim, warto zacząć od tych najbliższych, które są na wyciągnięcie ręki. Zwiedzając centrum tej niewielkiej miejscowości, już na pierwszy rzut oka można dostrzec popiersie Władysława Jagiełły, które znajduje się niemal przy wlocie do rynku. Poza tym, warto odwiedzić lokalny amfiteatr, na którym odbywają się pokazy górskiego folkloru. Co więcej, zatrzymując się w tej miejscowości turyści będą mogli również uczestniczyć w cyklicznym jarmarku, gdzie można wsłuchać się w lokalną muzykę i podziwiać tutejsze wyroby. Ta niewielka wieś to również doskonała alternatywa dla planujących aktywny wypoczynek. Dzięki szlakowi na Sokolicę, górscy turyści będą mogli spełnić plany dotyczące zdobycia kolejnego szczytu. Kwatery Krościenko to również znakomita baza wypadowa do odwiedzenia sąsiedniego krajobrazu. 

Tutaj do głosu dochodzą okolice tej malowniczej miejscowości. Pokoje gościnne Krościenko stanowią doskonały punkt do odwiedzenia Szczawnicy. To turystyczne miasto zapewnia kolejną dawkę wrażeń. Ci, którzy liczą na aktywny wypoczynek mogą skorzystać z licznych szlaków pieszych i rowerowych. Poza tym, Szczawnica kusi wyciągiem na Palenicę, pijalnią wód mineralnych, parkami czy promenadą nad Grajcarkiem. Kwatery Krościenko nad Dunajcem kojarzą się również z bliskością Czorsztyna - miejscowości znanej głównie z przepięknego zalewu i zamku, które stanowią ważny element tutejszej architektury. W związku z tym odnajdą się tu zarówno Ci, którzy poszukują odpoczynku w bliskości z naturą, jak i turyści pragnący zwiedzać historyczne punkty na mapie Polski. 

Pokoje Krościenko nad Dunajcem pozwolą Ci poznać małopolskie góry 

Krościenko nad Dunajcem jest tłumnie odwiedzane zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Wpływ na to ma wiele czynników. Do głównych z pewnością należy lokalizacja. Ta niewielka wieś, położona u podnóża Pienin, stanowi doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Ciepłe dni pozwalają wybrać się na liczne wycieczki piesze czy rowerowe, a tym samym zadbać nie tylko o zdrowie, ale też o kondycję fizyczną. Aktywne spędzanie czasu jest również możliwe zimą, m.in. za sprawą stacji narciarskiej Stajkowa. Poza tym, mroźna pora roku jest doskonałym momentem na kulig czy koncerty kolęd i muzyki kameralnej. Z kolei w okresie letnim turyści mogą korzystać z malowniczych terenów, zdobywają kolejne szczyty, takie jak Trzy Korony, Wysoka czy Sokolica oraz racząc się lokalnymi przysmakami.