Pieniny noclegi

Atrakcyjny wypoczynek w Pieninach – zarezerwuj nocleg

Pieniny to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski ze względu na liczne atrakcje i malownicze widoki. Planując wypoczynek w Pieninach, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować nocleg w naszym portalu, aby mieć pewność, że urlop się uda. Można przebierać w bogatej bazie noclegowej, kierując się oczekiwanym standardem.

Gdzie udać się na urlop w Pieniny?

Organizując wyjazd, warto zaplanować noclegi w Pieninach w miejscach, na których odwiedzeniu najbardziej uczestnikom wyprawy zależy. Region ten oferuje tak dużo atrakcji, że wybór warto uzależnić od swoich zainteresowań i tego, w jaki sposób chce się spędzać czas. Amatorzy pięknych górskich widoków połączonych z atrakcjami, które oferuje przełom Dunajca, nocleg powinni rezerwować w miejscu, gdzie zaczyna się słynny flisacki spływ tratwami, czyli w Stromowcach Niżnych lub ich okolicach. Zaczynają się tam też szlaki do wejścia na Trzy Korony. Dla fanów zwiedzania zabytków historycznych z pewnością atrakcją będą zamki lub ich ruiny. Warto w takim wypadku zabukować sobie nocleg w Pieninach w samej Niedzicy lub Czorsztynie. Ta ostatnia miejscowość jest atrakcyjna także latem dla amatorów plażowania i rejsów po Zalewie Czorsztyńskim. W góry, a dokładnie na Sokolicę, czy Palenicę można wybrać się też, jeśli zarezerwuje się nocleg w Pieninach w atrakcyjnej miejscowości uzdrowiskowej Szczawnicy. Jest ona też wymarzona dla miłośników białego szaleństwa na nartach, jak i osób pragnących poratować zdrowie wodą mineralną. Pieniny to także rezerwaty przyrody i możliwość zobaczenia unikalnych gatunków roślin i zwierząt oraz malowniczych kaskad potoku Kamionka w Wąwozie Homole. Popularny do niego szlak wiedzie z miejscowości Krościenko. Dla tych, którzy pragną udać się na tanie wczasy w Pieninach w otoczeniu natury i ciszy, chętnie poleca się mniej uczęszczane miejscowości takie jak: Mizerna, Grywałd, czy Maniowy.

Co robić w Pieninach latem, a co zimą?

Pieniny są atrakcyjne dla turystów o każdej porze roku. Wynika to z urozmaiconych form wypoczynku, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Największą zimową atrakcją tego regionu są oczywiście trasy narciarskie. W sezonie zimowym wczasy w Pieninach w takich miejscowościach jak: Kluszkowce, Szczawnica, czy Jaworki oraz Niedzica muszą być rezerwowane z wyprzedzeniem, ponieważ tam właśnie znajdują się słynne wyciągi i trasy narciarskie. Latem natomiast amatorzy dzikiej natury, wędkarstwa, czy kajakarstwa wybierają często Pieniny i noclegi w domkach góralskich, aby nacieszyć się prawdziwie górskim klimatem. Atrakcji jest o wiele więcej i bywa, że organizują je pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, w których planuje się urlop w Pieninach. Są to między innymi kuligi, ogniska, czy pokazy dań regionalnych z degustacją.

Noclegi Pieniny – wybierz miejsce, które odpowiada twojej naturze

Z naszym portalem można udać się na wypoczynek w górach Pieniny do miejsca, które najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom. Dostępna jest bogata baza noclegowa oferująca noclegi Pieniny nie tylko w hotelach, ale także w pensjonatach, na kwaterach prywatnych, w tym w gospodarstwach agroturystycznych, a także na kempingach, polach namiotowych i w schroniskach. Mając do wyboru tak wiele miejsc, każdy łatwo znajdzie nocleg w Pieninach, który będzie odpowiadał mu nie tylko pod względem komfortu, ale i ceny.