Szczawnica noclegi

Noclegi w Szczawnicy – idealny pomysł na urlop

Położone w dolinie i otoczone górami malownicze uzdrowisko Szczawnica przyciąga rzesze turystów zachwyconych tym, co ma do zaoferowania o każdej porze roku. Mnogość i różnorodność atrakcji nie pozwoli nikomu się nudzić. Noclegi w Szczawnicy najlepiej rezerwować na naszym portalu z wyprzedzeniem, aby zyskać pewność, że znajdzie się wymarzone miejsce noclegowe w dogodnym terminie.

Noclegi w Szczawnicy inwestycją we wspaniałe wspomnienia

Nic tak nie daje siły do życia, jak udany urlop i pozostałe po nim wspomnienia, którymi można karmić się latami. Noclegi w Szczawnicy są szansą na przeżycie niezapomnianych wakacji, które na trwale zapiszą się w pamięci. Sama miejscowość i jej atrakcyjne położenie pozwalają poczuć się tu komfortowo, nasycić oczy niezapomnianymi widokami okolicznych gór, pooddychać świeżym górskim powietrzem. Wynajęcie noclegu w Szczawnicy jest też okazją do zwiedzenia okolicy i wędrówki po górach, gdyż zaczynają się tu szlaki na Sokolicę, Trzy Korony, Palenicę i do innych ciekawych miejsc takich jak np. Wąwóz Homole z urokliwymi kaskadami potoku Kamionka. Zimą natomiast można tu przyjechać na narty i używać do woli białego szaleństwa, a chętni mogą brać udział w kuligach, które są idealną rozrywką nawet dla rodzin z małymi dziećmi. Liczne atrakcje Szczawnicy dają możliwość aktywnego i ciekawego spędzania czasu, a także poratowania zdrowia. Pijalnia Wód Mineralnych ma do zaoferowania osobom chorym 12 rodzajów szczaw, które łagodzą różne dolegliwości.

Wynajem noclegu w Szczawnicy szansą na poznanie regionu

Ze względu na bliskość innych atrakcyjnych miast Małopolski, noclegi w Szczawnicy dają możliwość zobaczenia ich, a także wypadu na Słowację. Do słowackiej granicy jest stąd bowiem jedynie 2 km. Szybko można dojechać także do Nowego Targu, Rabki, czy Nowego Sącza, a także okolicznych miejscowości w Pieninach, gdzie czekają kolejne atrakcje, takie jak spływ przełomem Dunajca, który zaczyna się w Sromowcach Niżnych, a kończy w Szczawnicy. W zależności od tego, co chce się zobaczyć i w czym uczestniczyć, można zdecydować się na nocleg w centrum Szczawnicy lub na jej obrzeżach. Ta ostatnia opcja szczególnie polecana jest tym, którzy cenią ciszę i spokój oraz rozkoszowanie się przyrodą i górskim krajobrazem. Szczawnica oferuje Państwu także regionalną kuchnię, aktywność ruchową także podczas wypraw rowerowych malowniczymi trasami, a także liczne imprezy i festiwale, których harmonogram warto poznać przed zabukowaniem urlopu.

Noclegi Szczawnica – dobierz lokalizację i rodzaj obiektu noclegowego do potrzeb

Obiekty noclegowe Szczawnicy to nie tylko hotele, sanatoria i domy wczasowe, ale także liczne pokoje gościnne, zlokalizowane zarówno w samym centrum miasta, jak i kwatery w gospodarstwach agroturystycznych na jego obrzeżach. Dla szczególnie wymagających i szukających specjalnych udogodnień przygotowano komfortowe apartamenty Szczawnica. Góralską rodzinną atmosferę z dobrą domową kuchnią oferują natomiast w Szczawnicy liczne pensjonaty. Baza miejsc noclegowych jest obszerna, ale w sezonie zimowym, a także latem obłożenie też może być duże. Z tego względu warto pomyśleć o rezerwacji noclegu w Szczawnicy już wcześniej i zrobić to wygodnie za pośrednictwem naszego portalu.