Blog

 • _mg_0883_medium.jpg

  Najciekawsze kościoły w Pieninach

  Wielu turystów uważa, że kościoły stanowią jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w danym regionie. Z pewnością warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z najważniejszymi budowlami o charakterze sakralnym.

 • promenada-szczawnica1_medium.jpg

  Co zabrać ze sobą na szlak rowerowy w Pieninach?

  Turystyka rowerowa cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków, którzy decydują się na aktywne spędzanie czasu. Amatorzy kolarstwa koniecznie powinni zwrócić uwagę na szlaki rowerowe w Pieninach.

 • czerwony-klasztor-2_medium.jpg

  Co jest ciekawego po słowackiej stronie pienin?

  Wędrówki po Pieninach gwarantują piękne widoki i niezapomniane wrażenia. Czy warto jednak zdecydować się na dłuższa wycieczkę i przekroczyć południową granicę kraju? 

 • beskidsadecki3_medium.jpg

  Kiedy rezerwować nocleg?

  Pieniny oferują piękne widoki, wspaniałe ciekawostki przyrodnicze, moc zabytków i wiele innych atrakcji. W tym miejscu jest tak wiele do zobaczenia, że jednodniowy wypad w Pieniny mija się z celem. 

 • tratwy_small.jpg

  Czego możemy nauczyć od górali szczawnickich

  Wędrując po urokliwych terenach Pienin łatwo zauważyć, że nie jest to dzika kraina, w której nie stanęła stopa ludzka. Malownicze wsie i miejscowości pełne są życia i kolorytu. Wciąż widać tutaj motywy folklorystyczne i tradycyjne naleciałości.

 • rowery.jpg

  Czy warto korzystać ze szlaków rowerowych w Pieninach?

  Większość turystów dobrze wie, że Pieniny to idealnie miejsce dla miłośników pieszych wędrówek i jazdy na nartach. Mało kto jednak orientuje się, że to także wymarzone miejsca dla cyklistów. 

 • Relacja z Pienin: zimowy weekend w Jaworkach

  Relacja z Pienin: zimowy weekend w JaworkaW zeszłym tygodniu zdecydowałem się na spontaniczny wypad do Jaworek i nie żałuję! Co prawda zazwyczaj preferuję o wiele dłuższe wycieczki, tym razem weekendowy wyjazd w pełni mnie zadowolił.

 • Szata roślinna w rezerwacie krajobrazowym "Biała Woda"

  Na terenie kraju można znaleźć wiele rezerwatów przyrody, które mają na celu ochronę wybranych gatunków roślin oraz zwierząt. Warto szczególnie wyróżnić kompleksy zlokalizowane na południu naszego kraju. Nie da się ukryć, że górski klimat sprzyja różnorodności gatunkowej fauny i flory, która dla wielu turystów jest głównym walorem.

 • Kiedy w Pieninach jest najładniejsza pogoda

  Wycieczki w góry muszą być planowane pod wieloma względami, które w mniejszym lub w większym stopniu wpłyną na nasze udane wakacje. Jednym z kluczowych czynników jest pogoda. Jak wiadomo, w górach zmienia się ona niczym w kalejdoskopie, dlatego każdy turysta musi być przygotowany na jej kaprysy.

 • Widoki na szczycie Sokolica

  Amatorzy górskich wędrówek często przyznają, że zdobywanie kolejnych szczytów jest dla nich atrakcyjne ze względu na możliwość podziwiania niecodziennych krajobrazów. 

 • Zaplanuj wędrówkę w Pieninach Spiskich i poczuj siłę spokoju

  Pieniny można podzielić na wiele regionów, które cieszą się większą i mniejszą popularnością wśród turystów. Jeśli ktoś planuje nieco dłuższy pobyt, koniecznie powinien pamiętać o zwiedzeniu nie tylko najbardziej znanych miejsc, ale także tych, które są rzadziej uczęszczane przez wczasowiczów.

 • Relacja z Pienin: Sromowce Niżne zaskakującym odkryciem!

  Chyba każdy, kto choć raz miał przyjemność wypoczywać w Pieninach, kojarzy miejscowość Sromowce Niżne. Jeśli zaś o mnie chodzi, dopiero w zeszłym roku, po raz pierwszy nieco bliżej zapoznałam się z pienińskimi rejonami.

 • Dlaczego warto odwiedzić rezerwat przyrody Wysokie Skałki?

  Rezerwaty przyrody to idealne miejsca wypoczynku dla osób, które marzą o beztroskim spacerowaniu na łonie dziewiczej natury. Jednym z ciekawszych rezerwatów mieszczących się na terenie Pienin jest rezerwat Wysokie Skałki. 

 • W Pieniny na narty!

  Amatorzy sportów zimowych mogą liczyć na rozbudowaną trasę polskich wyciągów, które różnią się między sobą stopniem trudności. Jeśli ktoś marzy o jeździe na nartach w otoczeniu ciszy i spokoju, koniecznie powinien wybrać się w Pieniny. 

 • splyw-przelomem-dunajca.jpg

  Spływ Dunajcem jako najlepszy sposób na zwiedzanie PPN

  Decydując się na wczasy w Pieninach, koniecznie należy skorzystać z oferty spływu Dunajcem. Obecnie większość turystów z przyjemnością zapisuje się na tę specyficzną atrakcję

 • Relacja z Pienin: Na tropie niedźwiedzia

  Co roku staram się spędzać urlop w górach, aby chociaż przez dwa tygodnie uciec od cywilizacji i pooddychać krystalicznie czystym powietrzem. Uwielbiam spacery w otoczeniu dziewiczej przyrody, które umożliwiają mi poznanie najciekawszych gatunków roślin i zwierząt.

 • pszoniak-pieninski-jerzyopiola_small.jpg

  Flora Pienińskiego Parku Narodowego

  Pieniński Park Narodowy to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik botaniki. Na jego terenie można odnaleźć setki gatunków roślin naczyniowych, glonów czy mchów. 

 • zimowe-wycieczki.jpg

  Jak zorganizować zimową wycieczkę na szczyt Trzy Korony?

  Pieniny w zimowej szacie wyglądają niezwykle malowniczo, dlatego warto skusić się na wycieczkę w zimowej aurze – na przykład na szczyt Trzy Korony. Oczywiście jest to propozycja dla bardziej doświadczonych turystów, którzy wiedzą, w jaki sposób przygotować się do takiej wyprawy. 

 • nornic-walking.jpg

  Jak bezpiecznie wędrować po górach latem?

  Co roku Pieniny przyjmują rzeszę turystów: od amatorów wysokogórskich wędrówek, po zapalonych i zaprawionych „górali”. Choć Pieniny nie są górami wysokimi, ich urok i łagodny mikroklimat...

 • pamiatki-pieniny_medium.jpg

  Jakie pamiątki przywieźć z Pienin?

  Pieniny, ze względu na swoje położenie, cudowne krajobrazy i pobliskie zbiorniki wodne (Jezioro Czorsztyńskie i Sromowieckie ), a także liczne atrakcje turystyczne w rejonie, cieszą się niezliczoną ilością fotografujących wielbicieli.

 • schronisko-trzy-korony_medium.jpg

  Jeden dzień w Pieninach? Zaplanuj go tak, by zobaczyć jak najwięcej!

  Pieniny czyli pasmo górskie w naszych Karpatach to piękny i atrakcyjny obszar. Każdego może skusić.

 • sz2s_medium.jpg

  Relacja z Pienin: Wizyta w parku linowym!

  Nasze spokojne wakacje w Pieninach właśnie dobiegały końca, kiedy to męska część mojej rodziny zaproponowała rozrywkę, która zamieniła sielankowy urlop w prawdziwie ekscytujące przeżycie

 • Co robić w Szczawnicy, gdy pada deszcz?

  Wyczekiwany wypoczynek w Szczawnicy niestety nie przebiega zgodnie z planem? Za oknem szaro, krople deszczu rytmicznie uderzają o szyby – wyprawa w Pieniny, szaleństwo w parku linowym, a nawet spacer po okolicy mogą nie skończyć się dobrze.

 • wpis01.jpg

  Czym się kierować, wybierając nocleg w górach?

  Wyprawa w góry to jedna z najpopularniejszych form wypoczynku – świeże i rześkie powietrze, niepowtarzalna kultura ludowa, odizolowanie się od zgiełku wielkich metropolii i, oczywiście, wymagające, choć niesamowicie satysfakcjonujące górskie wędrówki.

 • beskidsadecki3_medium-1.jpg

  Jak poruszać się po szlaku turystycznym?

  Odnosisz wrażenie, że kiedy próbujesz odpocząć w bezruchu – na przykład oglądając telewizję na kanapie – na dłuższą metę wcale nie regenerujesz sił witalnych? Czujesz się tylko coraz bardziej zmęczony?

 • wysoki-wierch-1.jpg

  Komunikat pogodowy - dlaczego jest taki ważny?

  Wprost nie możesz się już doczekać wymarzonego urlopu w górach? Należysz do zagorzałych miłośników wypraw po szlakach turystycznych, na których przebiegu zlokalizowane są najwyższe punkty pasm górskich?

 • czorsztyn_zamek.jpg

  Zakochaj się w Pieninach

  Pieniny cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów, którym zależy na wypoczynku w otoczeniu dziewiczej przyrody. Nic dziwnego, że niektórzy wczasowicze z przyjemnością wracają w to...

 • czorsztyn-ski-1.jpg

  Na jakie atrakcje możemy liczyć zimą?

  Pieniny są atrakcyjne nie tylko latem, ale także zimą. Niższe temperatury powietrza nie są przeszkodą do zrealizowania wymarzonego wypoczynku – szczególnie, jeśli ktoś stawia na aktywny odpoczynek.

 • na-szlaku.jpg

  Relacja z Pienin: Zagubieni na szlaku.

  To miał być kolejny udany dzień na szlaku, jednakże tym razem nie wszystko poszło po naszej myśli. Gdy opuszczaliśmy swój pensjonat, nawet przez myśl nam nie przeszło, że tego dnia czeka na nas tak wiele wrażeń – których wolałabym uniknąć.

 • beresnik.jpg

  Co może nas spotkać w schronisku?

  Schroniska górskie często cieszą się gorszą opinią od tradycyjnych pensjonatów czy hoteli. Tymczasem w wielu z nich można liczyć na naprawdę doskonałe warunki, ze wszystkimi najpotrzebniejszymi...

 • swieta.jpg

  5 pomysłów na świąteczny wyjazd w Pieniny

  Święta w Pieninach usatysfakcjonują każdego miłośnika gór, który marzy o odpoczynku w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Coraz więcej turystów decyduje się na wyjazd w okresie świątecznym

 • wypoczynek.jpg

  Jak górskie powietrze wpływa na Ciebie?

  Nie od dziś wiadomo, że górskie powietrze ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Od wieków ludzie decydują się na wypoczynek w górskich rejonach, aby zadbać o swoją kondycję zdrowotną.

 • zima1.jpg

  Co zabrać ze sobą w góry zimą?

  Zima w Pieninach jest magnesem przyciągającym wielu turystów, którzy decydują się na wypoczynek w zimowej odsłonie. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to dość specyficzna pora roku

 • Gdzie szukać informacji o lokalnych atrakcjach?

  Wypoczynek w Pieninach wiąże się z wieloma atrakcjami, które przypadną do gustu zarówno najmłodszym, jak i starszym wczasowiczom. W tym regionie naszego kraju nie można się nudzić, ponieważ turyści mogą liczyć na wiele interesujących propozycji 

 • praca.jpg

  Praca w Nowym Sączu - jak znaleźć oferty pracy?

  Jak wskazują prognozy na rok 2022, w Nowym Sączu będzie wysokie zapotrzebowanie na pracowników z sektora budowlanego, motoryzacyjnego, edukacyjnego, specjalistów IT

 • zdj.jpg

  5 rzeczy, o których należy wiedzieć o PIT-37

  PIT-37 to najpopularniejsza deklaracja, jaką składamy do urzędu skarbowego, bowiem dotyczy osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej.