HUTNIK Sanatorium uzdrowiskowe

Dane kontaktowe

adres:

Połoniny 13
34-460 Szczawnica

  • Informacje

  • Galeria

Zapraszamy wszystkich serdecznie do korzystania z naszych usług, zarówno osoby pełno płatne jak i z dofinansowaniem ze środków PEFRON, ( Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Osoby przebywające w Sanatorium mogą korzystać z całodobowej opieki lekarskiej oraz zabiegów leczniczych na miejscu. Na terenie obiektu znajduje się sala gimnastyczna oraz zakład przyrodo-leczniczy. Sanatorium „HUTNIK" jest wpisane do rejestru zakładów opieki zdrowotnej Decyzją Wojewody z VIII.8020/R/40/68 z 9.X.1998 Z podstawowym kierunkiem działania tj. leczenie o profilu chorób układu oddechowego.

Oferta

Stołówka na 220 miejsc gdzie podajemy doskonale potrawy kuchni góralskiej i staropolskiej. Do dyspozycji gości mamy kawiarnię, w której odbywają się wieczorki taneczne, bilard, stół pingpongowy, całodobowy płatny strzeżony parking, telewizja satelitarna. Organizujemy krajoznawcze wycieczki piesze i autokarowe, spływy przełomem Dunajca, kuligi, ogniska z pieczeniem barana oraz wiele innych atrakcji. W najbliższym sąsiedztwie obiektu jest możliwość korzystania ze ścieżki zdrowia, kortu tenisowego, basenu kąpielowego krytego, sauny. Zadaniem fachowego personelu w uzdrowiskach oprócz leczenia jest edukacja prozdrowotna czyli uświadamianie że czynniki ryzyka w powstawaniu chorób cywilizacyjnych zależne od naszej woli możemy wyeliminować. W ciągu pobytu wypoczynkowego nawyki te możemy sobie wyrobić.

Atrakcje

W Sanatorium HUTNIK gwarantujemy: 1). Opiekę medyczną całodobową 2). Wyżywienie wg zaleceń dietetycznych 3).Zabiegi balnologiczne, kinezynoterapeutyczne, fizykoterapeutyczne i hydroterapeutyczne. Ze schorzeń które leczymy to: 1.Przewlekłe stany zapalne dróg oddechowych, w tym astma oskrzelowa. 2.Zespoły bólowe kręgosłupa 3.Choroby reumatyczne części miękkich (Fibrositis periarticularis) i pełna profilaktyka schorzeń. Chcemy podkreślić że gabinety zabiegowe i dział lecznictwa znajduje się w tym samy budynku co hotel, nasze sanatorium to jeden budynek i zielone tereny spacerowe wokół.

rafting