Pieniny kwatery i pokoje gościnne

Kwatery i pokoje gościnne - gdzie znaleźć noclegi w Pieninach?

Pieniny to jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. To właśnie tutaj znajdują się m.in. niezwykle chętnie odwiedzane szlaki turystyczne, prowadzące na szczyt Trzech Koron i Sokolicy. Malowniczy krajobraz i krystalicznie czyste powietrze sprawia, że wiele osób decyduje się spędzić tutaj swój wolny czas. Pieniny to również doskonałe miejsce na zorganizowanie firmowego spotkania czy wyjazdu służbowego. 

Pośród wspomnianych zalet, nieodłączną częścią podróży są noclegi. Znalezienie komfortowego lokum pozwoli na jeszcze lepszą realizację założonych celów. Na szczęście, w okolicy dostępne są liczne pokoje gościnne i kwatery prywatne. Co więcej, szeroki wybór pozwala na bezproblemowe podjęcie decyzji odnośnie konkretnego miejsca. Punktem rozpoznawczym okolicy jest Pieniński Park Narodowy, który zajmuje powierzchnię 23,46 km2. W jego centrum oraz niedalekiej okolicy zlokalizowane są miejscowości turystyczne, takie jak Szczawnica, Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem czy Niedzica. Stanowią one doskonałą opcję na nocleg i są odpowiedzią na skorzystanie z rozwiązania, takiego jak kwatery prywatne w Pieninach. 

Pieniny noclegi i kwatery prywatne

Decydując się na spędzenie czasu w Pieninach, warto skorzystać z szerokiej oferty noclegowej. Turyści poszukujący bliskości z naturą, mogą zdecydować się na noclegi w gospodarstwach agroturystycznych. Alternatywą dla tego rozwiązania są natomiast pokoje gościnne i kwatery prywatne. Niezależnie od podjętej decyzji, Pieniny dostarczą przybyszom licznych atrakcji.

Na osoby przebywające w Niedzicy czeka m.in. majestatyczny zamek, zapora wodna na jeziorze czorsztyńskim czy też plaża i kąpielisko Zamajerz. Z kolei Ci, którzy postanowili wybrać się na urlop z dziećmi, z pewnością powinni uwzględnić park miniatur. 

Kolejnym, bardzo popularnym miastem, znajdującym się w bliskości z małopolską naturą, jest Szczawnica, nazywana przez wiele osób centrum turystycznym Pienin. To niewielkie miasto jest znakomitym punktem startowym dla miłośników gór, którzy postanowili zdobyć okoliczne szczyty, takie jak Trzy Korony, Sokolica oraz Wysoka. Szczawnica to również znany ośrodek uzdrowiskowy, oferujący różnorodne zabiegi lecznicze. To jednak nie wszystko. W niewielkiej odległości znajdują się liczne atrakcje, takie jak Plac Józefa Dietla, pijalna wód, Dolny i Górny Park oraz kolejka na Palenicę.

Na uwagę zasługuje również Krościenko nad Dunajcem - wieś, która mimo swojej niewielkiej powierzchni jest doskonale przygotowana i otwarta na turystów. Osoby szukające tutaj miejsca na wypoczynek, bez problemu znajdą różnorodne noclegi, w tym kwatery prywatne i pokoje gościnne. Przybywający będą mogli rozkoszować się widokami płynącymi z piękna Pienińskiego Parku Narodowego oraz dostępem do licznych atrakcji, które są dostępne w niewielkiej odległości.

Dlaczego Pieniny to doskonałe miejsce na wypoczynek?

Szkocko-amerykański przyrodnik, John Muir, powiedział kiedyś, że wyjazd w góry jest jak powrót do domu. Ta krótka sentencja doskonale oddaje piękno i sensowność wyboru gór, jakimi są Pieniny, na cel wypoczynku. To majestatyczne pasmo, z najwyższym szczytem położonym 1050 m n.p.m. stanowi doskonałe miejsce na naładowanie wewnętrznych akumulatorów. Co więcej, ukojenie znajdą tu zarówno miłośnicy aktywnego spędzania czasu, jak i Ci, którzy wolą nieco zwolnić i złapać oddech. 

Pieniny to pasmo górskie położone w województwie małopolskim, należące do łańcucha Karpat. Wspomniane góry, ze względu na liczne atrakcje i walory turystyczne, przyciągają przez cały rok osoby z całego świata. To właśnie tutaj można podziwiać najsłynniejszą w Polsce sosnę, która znajduje się na szczycie Sokolicy, odwiedzić wąwóz Homole, uznawany przez wielu za najpiękniejszy kanion w Polsce, zwiedzić pieniński zamek czy doznać niesamowitych wrażeń za sprawą spływu Dunajcem.