Schronisko Trzy Korony

Dane kontaktowe

adres:

ul. Sobczańska 91
34-443 Sromowce Niżne

  • Informacje

  • Galeria

  • Wyślij wiadomość

Informacje

Schronisko "Trzy Korony" położone jest w Pieninach, w miejscowości Sromowce Niżne, u stóp najsłynniejszego pienińskiego szczytu jakim są Trzy Korony (982 m n.p.m.) - od którego to wzięło swoją nazwę. Schronisko znajduje się u wejścia w jeden z najciekawszych szlaków Pienin Właściwych, który wiedzie dnem słynnego Wąwozu Szopczańskiego. Położone jest na wysokości 470 m n.p.m.
Budynek został zbudowany na przełomie lat 1929 i 1930 przez Komisję Turystyczną Województwa Śląskiego, według projektu dyrektora szkoły budowlanej w Katowicach. Do roku 1939 ośrodek stanowił kolonie wycieczkową dzieci szkolnych ze Śląska, mieścił także stację noclegową PTT. W czasie II wojny światowej Niemcy wykorzystywali go jako strażnicę graniczną, taką też funkcję pełniło bezpośrednio po wojnie. Potem, do 1962 r. służyło jako dom wypoczynkowy dla żołnierzy WOP. Od roku 1965 był to dom wczasowy oddziału PTTK przy dawnej Hucie im. Lenina. W roku 1973 przejął go OZOT PTTK.

Oferta:

Schronisko oferuje obecnie 48 miejsc noclegowych w 17 pokojach 2, 3 4 osobowych. Każdy pokój wyposażony jest w pełny węzeł sanitarny. Zdecydowana większość pokoi wyposażona jest w balkony, a pokoje na pierwszym piętrze w duży taras, umożliwiający kąpiele słoneczne i rozkoszowanie się pięknymi widokami rozciągającymi się dookoła.

Schronisko czynne jest cały rok. Latem lub w okresach świątecznych nie zawsze można tu znaleźć wolne miejsce. Warto więc wcześniej zarezerwować sobie nocleg telefonicznie bądź za pośrednictwem Internetu.
W naszym schronisku nie oferujemy odgrzewanych gotowych potraw. Wszystkie dania przygotowywane są przez nasze kucharki. Każda z nich do perfekcji opanowała sztukę doskonałego żywienia naszych Gości. Dysponujemy także własnym ujęciem wody źródlanej - płynie ona do schroniska prosto z serca Pienińskiego Parku Narodowego.
Z menu polecamy szczególnie doskonale pierogi, robione dla nas przez najlepszą w okolicy specjalistkę, panią Majkę.
Przychodząc do nas nie musicie więc dźwigać na plecach całego prowiantu, o każdej porze roku zjecie smaczne śniadanie, obiad i kolacje.. zjecie smacznie, zdrowo i ... niedrogo.

rafting