Wiadomości

 • Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa czteromiesięcznego dziecka
  2023-01-30
  Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania w dniu 22 stycznia w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego, zabójstwa czteromiesięcznej dziewczynki, a także - psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką dziecka. Podejrzany, konkubent matki dziecka, nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.
 • Sześć powalonych drzew na drodze na Głodówce
  2023-01-30
  Strażacy z Bukowiny Tatrzańskiej zostali wezwani do drzew, które złamały się runęły na drogę prowadzącą przez Głodówkę w kierunku przejścia granicznego na Łysej Polanie.
 • Bank sprzedaje kamienicę. Miasto zainteresowane zakupem
  2023-01-30
  NOWY TARG. Pojawiła się informacja o zamiarze sprzedaży budynku, w którym przez lata mieściła się siedziba Banku Polska Kasa Opieki S.A. Chodzi o kamienicę na nowotarskim Rynku.
 • Jakie są najważniejsze parametry zlewozmywaków, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie? (art. sponsorowany)
  2023-01-30
  Każda kuchnia w Polsce wymaga odpowiedniego zlewozmywaka. Pomimo wzrastającej popularności zmywarek, trudno wyobrazić sobie kuchnię bez klasycznego zlewozmywaka. Dobrze dobrany zapewnia wysoki komfort użytkowania i trwałość na lata.
 • Budowa remizy potrwa do kwietnia
  2023-01-30
  Zastępca wójta gminy Lipnica Wielka Jakub Dyrcz poinformował na sesji rady gminy, że termin zakończenia budowy remizy dla OSP Centrum został przesunięty na kwiecień.
 • Zmiana terminu Biegu Podhalańskiego
  2023-01-30
  Zaplanowany na dzień 4 lutego XII Bieg Podhalański zostaje przeniesiony na inny termin. Powodem jest brak wystarczającej ilości śniegu do przygotowania trasy biegowej. - Nie podajemy konkretnej daty, na którą przesuwamy zawody. Termin biegu zostanie ustalony jak tylko warunki śniegowe pozwolą na przygotowanie trasy biegowej - poinformowali organizatorzy.
 • Szkolenie śmigłowcowe (video i zdjęcia)
  2023-01-30
  W Pieninach funkcjonariusze straży granicznej ćwiczyli desant z pokładu śmigłowca.
 • Nadchodzi załamanie pogody w Tatrach. TPN ostrzega przed wychodzeniem w góry
  2023-01-30
  Dzisiaj (30 stycznia) od godz. 15 synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu połączone z porywistym wiatrem. W Zakopanem w najbliższych dniach spaść może do 50 cm świeżego, białego puchu.
 • Zastępca komendanta nowotarskiej policji odchodzi
  2023-01-30
  Po ponad 31 latach służby mł. insp. Piotr Dara, zastępca komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, przeszedł na emeryturę. Jutro odbędzie się jego oficjalne pożegnanie.
 • Powrót zimy
  2023-01-30
  Dziś na Podhalu zacznie padać śnieg. Opady mogą być intensywne.
 • Taksówkarz ukarany wysokim mandatem
  2023-01-30
  23-letni kierowca busa taxi pochodzący z Zakopanego, po zderzeniu z innym autem uderzył w sygnalizator i ścianę budynku. Za spowodowanie kolizji został ukarany przez policję mandatem karnym w wysokości 1100 złotych oraz 10 punktami karnymi.
 • Ciaśniej w urzędzie pracy. Oczekiwanie na przeprowadzkę
  2023-01-30
  Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Targu czeka na przeprowadzkę do budynku dawnego starostwa przy Al. Tysiąclecia. Póki co musiał ustąpić miejsca pod powstający w nowotarskim szpitalu oddział chemioterapii.
 • Serce WOŚP Podhala biło w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)
  2023-01-29
  BIAŁKA TATRZAŃSKA. Liczne konkursy, licytacje i występy zespołów towarzyszyły tegorocznemu 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwiazdą wieczoru był zespół Trebunie-Tutki.
 • W Kościelisku do skarbonek trafiło ponad 41 tys. zł (zdjęcia)
  2023-01-29
  Sztab WOŚP w Kościelisku wstępnie podsumował niedzielną zbiórkę w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Szczawnicki koncert noworoczny (zdjęcia)
  2023-01-29
  SZCZAWNICA. W Dworku Gościnnym zorganizowany został VI Szczawnicki Koncert Noworoczny. W tym roku zaproszono Orkiestrę Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka z solistami: Natalią Szczypułą, Moniką Wojciechowską, Michałem Gasz i Tomaszem Jaroszem.
 • Nocne prace drogowe przy wlocie do Doliny Chochołowskiej
  2023-01-29
  W związku z rozbudową drogi wojewódzkiej na odcinku Chabówka - Zakopane, w terminie od 30 stycznia do 3 lutego - w porze nocnej prowadzone będą prace drogowe.
 • Tradycyjne góralskie wyścigi w Zębie (zdjęcia)
  2023-01-29
  Górale ścigali się saniami zaprzęgniętymi w konie, a także w konkurencjach skiring i ski-skiring.
 • Oscyp i Oscypek w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)
  2023-01-29
  "Oscyp Snowboard Contest" to jedne z najstarszych i największych zawodów snowboardowych w Polsce.
 • Morsowanie z serduszkiem (zdjęcia)
  2023-01-29
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra także w Lipnicy Wielkiej.
 • Akcja "Bezpieczny autokar - ferie 2023"
  2023-01-29
  Okres zimowego wypoczynku kończą uczniowie z pięciu województw, a zaczynają kolejni. Ten weekend to czas wielu wyjazdów i powrotów. O bezpieczeństwo podróżnych dbają małopolskie służby. Dla Inspekcji Transportu Drogowego już kilka tygodni temu rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Bezpieczny autokar – ferie 2023”, polegająca na wzmożonych kontrolach autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.