Wiadomości

 • Uroczyste otwarcie nowego dworca autobusowego w Zakopanem. "Nie musimy się już wstydzić tego miejsca" (zdjęcia)
  2023-09-23
  Parlamentarzyści i samorządowcy uroczyście otworzyli wyremontowany dworzec autobusowy. Komunikacja w to miejsce ma wrócić już w poniedziałek 25 września.
 • Rozpoczęły się przenosiny szpitala. Samochody dostawcze wywożą sprzęt i wyposażenie (zdjęcia)
  2023-09-23
  W Rabce-Zdroju rusza kompleksowy remont i przebudowa szpitala miejskiego. Na czas remontu, który ma potrwać około roku, placówka przenosi się z ul. Słonecznej do budynku Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego przy ul. Dietla oraz do domu wypoczynkowego Karabela, w którym ulokowany będzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
 • We wtorek zamykają most na ul. Kościuszki. A co z pieszymi? Którędy przejść?
  2023-09-23
  NOWY TARG. Przez dwa tygodnie, licząc od 26 września, remontowany będzie most koło straży pożarnej. To duże utrudnienie dla kierowców, bo objazdy prowadzić będą zakopianką, albo przez most na Bałęzowym. Korki są niemal pewne. Ale co z pieszymi, którzy np. idą z Rynku do szpitala?
 • Budowa parku w Szaflarach zmierza do końca
  2023-09-23
  Jeszcze tej jesieni ma zakończyć się budowa parku na Błoniach Szaflarzańskich oraz remont Wikarówki.
 • Jachymiak: "Liczyliśmy, że posłanka Paluchówna będzie ujadać pod kinem..."
  2023-09-23
  FELIETON. - Drodzy Czytelnicy, a szczególnie miłośnicy Kina przez duże K! Na wstępie chciałem podziękować Panu Tadeuszowi Morawie. Nasz nowotarski pasjonat historii, taki Wincenty Kadłubek, stwierdził dzisiaj, że tę Holland trza by wsadzić. Od czasu konfliktu z niejakim Widejką nie słyszałem by takie gromy ciskał. To samo Wuc Narodu i jego długopis. Jadą po niej strasznie – pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były wicestarosta nowotarski i polityk Platformy Obywatelskiej.
 • Obchody 70-lecia nadania praw miejskich Rabce-Zdroju (zdjęcia)
  2023-09-23
  Uroczystość jubileuszu 70-lecia nadania Rabce-Zdroju praw miejskich rozpoczęła uroczysta LXXI sesja VIII Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, którą otworzył przewodniczący rady Piotr Żółtek. Radni, na wniosek burmistrza Rabki-Zdroju, przez aklamację podjęli rezolucje: w sprawie uczczenia jubileuszu 70-lecia nadania Rabce Praw Miejskich oraz w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska poniosła z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji w gminie Rabka-Zdrój.
 • Wypadek na Kowańcu
  2023-09-22
  NOWY TARG. Na skrzyżowaniu z ulicą Willową kierowca samochodu osobowego, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy murek.
 • Podwójna ciągła i pas wyłączony z ruchu, a autobus skraca sobie wjazd na dworzec (film)
  2023-09-22
  Kierowcy busów i autobusów łamią przepisy ruchu drogowego w pobliżu tymczasowego dworca w Zakopanem. Na szczęście już od poniedziałku komunikacja zbiorowa ma wrócić na nowy dworzec.
 • Chmury w podmuchach halnego tańczą nad Tatrami (film i zdjęcia)
  2023-09-22
  Blisko 70 km/h na Kasprowym Wierchu i 62 km/h w Zakopanem. Ciepły wiatr wieje znad Tatr.
 • GDDKiA odrzuciła petycję mieszkańców i radnych co do poprowadzenia obwodnicy
  2023-09-22
  NOWY TARG. Pod koniec lipca radni na wniosek mieszkańców wystosowali apel do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie opracowania innej koncepcji poprowadzenia tzw. południowej obwodnicy Nowego Targu. GDDKiA odpowiedziała, że "proponowany wariant jest niemożliwy do realizacji".
 • Informacja o wypadku okazała się niepotwierdzona. Kara za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych
  2023-09-22
  Około godziny 2:30 dyżurny nowotarskiej komendy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie o dwóch dziewczynach, które spadły z mostu na terenie Nowego Targu. Przy próbie kontaktu mężczyzna zgłaszający interwencję nie odbierał już telefonu.
 • Pierścionek z czasów II Wojny Światowej trafił do spadkobierców z Zakopanego. "To będzie moja najcenniejsza rzecz" (zdjęcia)
  2023-09-22
  ZAKOPANE. Bożena Krupa, wnuczka Karoliny Sitek odebrała złoty pierścionek po babci, który został odebrany przez Niemców gdy pani Karolina trafiła do obozu koncentracyjnego. Wszystko dzięki akcji “Skradzione wspomnienia” Międzynarodowego Centrum Badań Prześladowań Nazistowskich.
 • Rusza budowa chodnika w Bukowinie Tatrzańskiej. Zobacz jak pobocza wyglądają teraz
  2023-09-22
  BUKOWINA TATRZAŃSKA. W poniedziałek zaczną się prace związane z budową 900 m chodnika w Bukowinie Tatrzańskiej, po prawej stronie DK49 jadąc w stronę Jurgowa.
 • Gdy pić się chce... "Pijcie nadal naszą wodę - na zdrowie!"
  2023-09-22
  TATRY. "Rekord został pobity!" - ogłosił TPN. Od weekendu majowego do końca wakacji ze zdrojów turyści i mieszkańcy pobrali ponad 100 tysięcy litrów wody pitnej.
 • Chmura: Wolność buduje się w lokalnych samorządach. Jędrol: Człowiek najbardziej zdemoralizowany to człowiek bez celu
  2023-09-22
  - Jestem na etapie życia, gdy muszę podjąć decyzję, czy dbam tylko o swoją rodzinę i zajmuję się tylko swoim szczęściem, czy też pracować w polityce dla dobra innych kosztem swojej rodziny - mówi Krzysztof Chmura. - Nam nie zależy, żeby się przypodobać wyborcom - dodaje Gabriel Jędrol. Z bezpartyjnymi kandydatami do sejmu i senatu z ramienia KW Konfederacja Wolność i Niepodległość rozmawia Sabina Palka.
 • Woda z trzech wodociągów w Jabłonce - nie nadaje się do picia
  2023-09-22
  Wydane przez Sanepid ostrzeżenie dotyczy wodociągu publicznego Jabłonka centrum, Jabłonka nr 3 oraz Jabłonka Danielki.
 • Pożar ciągnika
  2023-09-22
  SZAFLARY. Wczoraj strażacy wezwani zostali do pożaru ciągnika rolniczego, który się zapalił podczas prac polowych.
 • Zderzenie samochodu osobowego i ciężarowego
  2023-09-22
  SZAFLARY. Do kolizji doszło na stacji paliw.
 • Hokeistki zbierają pieniądze na wyjazd na mecze
  2023-09-22
  "Potrzebujemy ogromnej sumy na mecze Gdańsku i Poznaniu /.../ Koszty są kosmiczne a niestety wszystkie mecze wyjazdowe musimy opłacać same, ta suma nas przerasta. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć dlatego i tym razem i to prosimy. Pamiętajcie, że nawet złotówka nas ratuje" - apelują hokeistki z Nowego Targu.
 • TPN otwiera szlaki po remoncie
  2023-09-22
  Dziś otwarty zostanie ponownie szlak turystyczny Zawrat – Kozia Przełęcz. Także dziś - otwarty zostanie szlak na Morskie Oko.