O jak ośrodki narciarskie w Pieninach

Pieniny to rejon bardzo aktywny turystycznie. Sezon trwa tu przez cały rok, a każdego roku odwiedzają go tysiące turystów. Pieniny zimą oferują przepiękne widoki na oprószone śniegiem szczyty, ale także liczne ośrodki narciarskie. 

Do dyspozycji odwiedzających są główne ośrodki w Niedzicy, Szczawnicy i Kluszkowcach.  W rejonie Pienin działa sześć ośrodków narciarstwa zjazdowego, a każdy z nich jest wyposażony w system sztucznego dośnieżania i nowoczesne wyciągi. 

Szczawnica dysponuje stokami w Szafranówce (tu do dyspozycji narciarzy oddano 4 wyciągi orczykowe) i w Palenicy (kolej krzesełkowa). W okolicy znajduje się także 40 metrowa polana do nauki. Turyści chętnie korzystają z ośrodka narciarskiego "Czorsztyn Ski", gdzie do dyspozycji odwiedzających oddano: 8 wyciągów narciarskich, 9 tras zjazdowych, a także 3 regionalne karczmy, usytuowane przy stokach. 

Na "Polanie Sosny" przygotowano trzy wyciągi orczykowe i kilka, różnorodnych tras do zjazdów narciarskich. Trasy te są stale oświetlane i dośnieżane. W Krościenku nad Dunajcem, amatorzy śnieżnego szaleństwa mogą odwiedzić stok "Na Stajkowej". 

Wyciągi narciarskie znajdziemy także pod szczytem Dubaszki i w Jaworkach. Pieniny to także świetna baza wypadowa na narty do naszych słowackich sąsiadów. 

Zobacz także:

Zalew czorsztyński

Szczawnica nocleg z wyżywieniem

nocleg pieniny

Księżniczka Brunhilda

Pieniny szlaki