Depilacja laserowa bikini – czy jest bolesna?

Skuteczne usuwanie owłosienia to wyzwanie, które stoi przed każdą współczesną kobietą. Gładka i wydepilowana skóra to atrybut kobiecości. Takie metody jak codzienne golenie ciała maszynką (a także woskowanie czy depilator) nie zdają jednak egzaminu. Oprócz tego, że są krótkotrwałe, to na dodatek powodują podrażnienia. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg trwałego usuwania owłosienia, czyli depilację laserową. W poniższym artykule opowiemy: na czym polega zabieg depilacji bikini, ile kosztuje oraz czy jest bolesny.

Na czym polega depilacja laserowa?

Do przeprowadzenia depilacji laserowej używa się specjalistycznego urządzenia, którego głowica precyzyjnie emituje skoncentrowaną wiązkę światła lasera. Światło przekształca się w skórze w energię cieplną. Wiązka lasera niszczy zatem mieszki włosowe przy pomocy temperatury (światło jest absorbowane przez melaninę, czyli barwnik) i zahamowuje ich wzrost. Depilację można przeprowadzić na każdym fragmencie ciała.

Oczywiście niezbędne jest wykonanie serii kilku zabiegów, ponieważ poszczególne włoski na naszym ciele znajdują się na różnych etapach wzrostu. Co warte podkreślenia – laserowe usuwanie owłosienia nie powoduje wrastania włosków ani podrażnień skóry. Trzeba także pamiętać, że istnieje kilka przeciwskazań, takich jak: ciąża i karmienie piersią, infekcje skóry, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, rozległe blizny w obszarze zabiegowym.

Ból czy tylko gęsia skórka? Czy depilacja bikini jest bolesna?

Odpowiadając krótko na pytanie: depilacja laserowa bikini- czy boli? Depilacja laserowa co do zasady nie jest bolesnym zabiegiem. Mogą jej jednak towarzyszyć różne odczucia, których nasilenie jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji. Przede wszystkim mogą być odczuwalne lekkie ciepło oraz delikatne ukłucia.

Skóra często reaguje także wystąpieniem gęsiej skórki. Reakcja pilomotoryczna (bo tak fachowo nazywa się gęsia skórka) to skutek skurczu mięśni u podstawy mieszków włosowych. Lekki dyskomfort oraz stres są bezpośrednią przyczyną reakcji pilomotorycznej. Na wystąpienie tej reakcji również mają wpływ predyspozycje genetyczne. Niemniej mija ona po zabiegu i nie jest w żaden sposób groźna.

Odczucia zależą też od grubości i koloru włosków. Im mocniejsze, grubsze i ciemniejsze włoski, tym intensywniejsze odczucia. Kolejna kwestia to obszar epilacji. Niektóre miejsca na ciele generują więcej bólu, w tym m. in. bikini. Osoba przeprowadzająca zabieg z pewnością zaproponuje takie rozwiązania jak chłodzenie skóry czy krem znieczulający, jeżeli bardzo obawiasz się bólu.

Trzeba również pamiętać, że wiele zależy od użytego sprzętu. Nowoczesne lasery (np. laser diodowy) praktycznie nie powodują bólu i nie trzeba się tego obawiać. Specjalista przeprowadzający zabieg dobiera odpowiednie parametry – tak, aby zabieg był skuteczny, a jednocześnie komfortowy.

Ile kosztuje depilacja laserowa w Warszawie?

Jakie są ceny depilacji laserowej w Warszawie? Po pierwsze należy zaznaczyć, że depilacja poszczególnych części ciała różni się cenowo. Sama depilacja bikini dzieli się na dwa rodzaje, a mianowicie:

  • Bikini płytkie (same pachwiny) – jest to koszt około 350 zł;

  • Bikini głębokie (wzgórek, wargi, pachwiny) – ten rodzaj depilacji kosztuje około 550 zł.

Często można jednak trafić na promocje lub pakiety, kiedy decydujesz się na depilację większych obszarów ciała. Ostateczna cena ustalana jest z kliniką po wstępnej konsultacji, podczas której specjalista zakwalifikuje cię do zabiegu.

Warto także pamiętać, że koszt regularnego usuwania owłosienia w domu (na przykład maszynką, kremem do depilacji czy plastrami), jak i u kosmetyczki również nie jest mały. Tymczasem depilacja laserowa wystarcza na wiele lat, jest praktycznie bezbolesna i nie powoduje podrażnień. Zabieg jest zatem nieporównywalnie bardziej opłacalny.

Polecane artykuły