Lekkie hulajnogi elektryczne - do ilu kilogramów?

Hulajnogi elektryczne na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast. Część osób korzysta z możliwości wypożyczania sprzętu, wiele dochodzi do wniosku, że potrzebuje własnego pojazdu. To słuszna decyzja - w dłuższej perspektywie korzystanie z własnej hulajnogi znacznie bardziej się opłaca. Zobacz, jak wybrać lekki model, który dobrze sprawdzi się przy dojazdach do pracy i nie tylko!

Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Wybierając hulajnogę elektryczną, z pewnością uważnie analizujesz wszystkie parametry wymienione w specyfikacji. Dwa kluczowe to często zasięg na pełnym ładowaniu i ciężar hulajnogi. Jeśli szukasz lekkiego sprzętu, raczej nie możesz się spodziewać rekordowej liczby kilometrów bez konieczności uzupełniania mocy akumulatora. Mniejsza waga pojazdu oznacza często mniejsze ogniwo. Większe, cięższe sprzęty to zaś te, które pozwolą ci przejechać bez ładowania nawet 60 km! Twoim priorytetem jest waga hulajnogi? Wyznacz bardziej realistyczne oczekiwania - np. zasięg ok. 20 km.

Na jakie inne parametry warto zwracać uwagę? Nie pomijaj takich kwestii, jak:

  • czas ładowania;
  • czytelny, wygodny wyświetlacz;
  • wielkość kół;
  • łatwa obsługa urządzenia;
  • wzornictwo;
  • maksymalny udźwig.

Gdy zdajesz sobie sprawę z kompromisów, jakie cię czekają, znacznie łatwiej jest wybrać naprawdę lekką hulajnogę!

Lekka hulajnoga - czyli jaka?

Wielu producentów zapewnia, że promowany przez nich model jest lekki. Ale co to właściwie znaczy? Na rynku znajdziesz sprzęty, które ważą ok. 17 kg i są określane jako lekkie. Bez problemu znajdziesz jednak sprzęty sporo lżejsze! Za lekkie możesz uznać hulajnogi ważące ok. 13 kg - to modele dla dorosłych, a więc o obciążeniu ok. 100 kg lub więcej. Są tez modele dla dzieci i młodzieży, które ważą jeszcze mniej, trzeba się jednak liczyć z mniejszym dozwolonym obciążeniem - rzędu 70 kg.

Ważące ok. 13 kg hulajnogi pozwolą ci przejechać na jednym ładowaniu ok. 20 km. Niektóre modele - nieco więcej. Jeśli szukasz ekstremalnie lekkich sprzętów, ważących mniej niż 10 kg, musisz być przygotowany nie tylko na niskie dozwolone obciążenie, ale również niewielki zasięg, wynoszący 10-15 km.

Jakie są zalety lekkiej hulajnogi o niewielkim zasięgu? Oprócz łatwego przenoszenia i przechowywania, na przykład w bagażniku samochodu, docenisz z pewnością szybkie odzyskiwanie mocy. Pojazdy, które pozwolą ci przyjechać wiele kilometrów, zwykle będziesz ładować przez kilka godzin. Niewielkie, lekkie hulajnogi będą gotowe do użycie po zaledwie dwóch!

Lekka hulajnoga - dla dzieci?

Hulajnogi elektryczne wybierane są często jako prezent dla najmłodszych. Producenci wychodzą naprzeciw tym potrzebom, oferując lekkie urządzenia, które ważą kilka kilogramów, a przy tym - mają niewielką maksymalną prędkość (np. 12 km/h) i zasięg wynoszący 10-15 km na jednym ładowaniu. Pamiętaj jednak, że jeśli dziecko ma bezpiecznie korzystać z pojazdu, musi mieć skończone 10 lat, posiadać kartę rowerową i doskonale obsługiwać hulajnogę. Nie zapomnij o zabezpieczeniach, takich jak kask!

Producenci lekkich hulajnóg

Szukasz lekkiej hulajnogi? Ważące niewiele pojazdy znajdziesz w ofercie praktycznie wszystkich producentów! Xiaomi, Motus, Blaupunkt, Fiat - każda z firm oferuje sprzęty ważące maksymalnie 13 kg. Różnią się one innymi parametrami - jednak wspólny mianownik, czyli niewielki ciężar urządzenia pozwala, pozwala brać te wszystkie propozycje pod uwagę.

Hulajnogi elektryczne w sklepie MediaMarkt cieszą się dużym powodzeniem. Coraz więcej osób szuka lekkiego i wygodnego, a przy tym - ekologicznego środka transportu, by bez przeszkód i korków poruszać się po mieście!

Polecane artykuły