Najlepsze stoki i ośrodki narciarskie w Pieninach

Krajobraz Pienin przyciąga setki turystów nie tylko latem. To atrakcyjna okolica również wtedy, gdy pokrywa się śniegiem, tworząc doskonałe warunki do szusowania w malowniczym otoczeniu. Zimą Pieniny zamieniają się w narciarski raj, do którego chętnie zjeżdżają całe rodziny amatorów białego szaleństwa. Poznaj najciekawsze ośrodki narciarskie w tym paśmie i ich ofertę.

Ośrodek narciarski w Jaworkach

Jednym z najpopularniejszych miejsc dla narciarzy w Pieninach jest Arena Narciarska Jaworki-Homole. Ośrodek mieści się ok. 9 kilometrów od Szczawnicy i oferuje aż 9 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Trasy o łącznej długości 3,5 kilometra obsługiwane są zarówno przez orczyk, jak i kolejkę linową. Na terenie kompleksu działa także baza gastronomiczna, ale również zaplecze sprzętowe. Nie musisz martwić się nartami czy akcesoriami – wypożyczysz je na miejscu w korzystnej cenie.

Palenica na całodzienny wypad na stok

To właśnie tutaj znajdują się najbardziej popularne trasy w Pieninach. Na szczyt można się dostać w kilka minut specjalnym wyciągiem lub orczykiem. Z kolei w dół prowadzą cztery trasy zjazdowe o długości od 260 metrów do 1000 metrów. To idealny ośrodek zarówno dla osób uprawiających narciarstwo wyczynowo, jak i tych, którzy po prostu lubią poszusować w pięknej okolicy. Niezależnie od typu twojej jazdy, przed zimowym urlopem w Pieninach zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie narciarskie, które ochroni cię przed skutkami nieprzewidzianych wypadków, a o te na stoku nietrudno.

Polana Sosny

Ten ośrodek położony jest w pobliżu Niedzicy, więc stacja poza doskonałym zapleczem technicznym oferuje gościom także wspaniałą panoramę Jeziora Czorsztyńskiego. Na terenie ośrodka dostępnych jest pięć tras zjazdowych, które obsługują trzy wyciągi.

Polana Sosny to miejsce wyjątkowo rodzinne. Nie brakuje tam atrakcji dla najmłodszych narciarzy. Kierownictwo ośrodka zadbało nawet o specjalny dziecięcy wyciąg Baby Lift. Poza tym place zabaw i parki rozrywki zapewnią dzieciom dobrą zabawę również poza stokiem.

Czorsztyn Ski Kluszkowce – bogata oferta także dla początkujących

Ośrodek znajduje się po drugiej stronie Jeziora Czorsztyńskiego niż Polana Sosny i jest jednym z największych w okolicy. Dysponuje 8. trasami o różnym stopniu trudności na łącznej długości 4 kilometrów. Dla wygody gości funkcjonują tutaj:

 • 2 kolejki krzesełkowe;
 • 3 wyciągi orczykowe;
 • 2 wyciągi taśmowe;
 • jeden wyciąg talerzowy dla dzieci.

Trasy są dobrze oświetlone, więc zabawa na stoku jest możliwa nawet po zmroku. Szeroka oferta gastronomiczna ośrodka, szkółka narciarska czy zaplecze techniczne to tylko najważniejsze z licznych udogodnień.

Jeśli planujesz ferie na nartach, ale chcesz uniknąć zatłoczonych stoków, sprawdź oferty ośrodków poza popularnym Zakopanem. Szczawnica to doskonała alternatywa dla znanych kurortów z równie atrakcyjną bazą noclegową i malowniczymi panoramami.Polecane artykuły

 • dlugi-weekend.jpg

  Najlepszy sposób na spędzenie długiego weekendu!

  Długie weekendy są wyczekiwane przez wielu z nas. To czas, w którym można odpocząć, nie myśląc o tym, że mamy jedynie 2 dni wolnego. Można zatem zaplanować dłuższe wycieczki, które pozwolą nam się zrelaksować - bez względu na to czy długi weekend spędzamy samotnie, czy w gronie rodziny lub przyjaciół. 

 • preply-przegladstrachow1.jpg

  Najstraszniejsze legendy o potworach z różnych kultur

  Demoniczne kobiety wysysające krew, humanoidy ze skrzydłami ćmy, trzymetrowe stwory przypominające Yeti… Choć dzielą je tysiące kilometrów

 • nieoczywiste-miejsca.jpg

  Nieoczywiste kraje z pięknymi górami

  Góry to fascynująca przestrzeń dla milionów ludzi na całym świecie, którzy eksplorują i podziwiają je przez cały. O ile fascynację Tatrami, szwajcarskimi Alpami, włoskimi Dolomitami czy peruwiańskimi Andami łatwo zrozumieć, o tyle warto też wyjść nieco dalej i poznać inne górzyste kraje, które dostarczają równie dużo pięknych widoków podczas wędrówek pośród wysokich szczytów. Oto garść naszych propozycji!

 • gorce.jpg

  Nocleg w Gorcach - gdzie warto zarezerwować pokój? 5 najpopularnieszych miejscowości w okolicach

  Nocleg w Gorcach to świetny pomysł dla miłośników górskich krajobrazów, pieszych wędrówek i spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Jeśli planujesz wyjazd w te malownicze okolice, ważne jest