Podróż kamperem – dlaczego lepiej wynająć niż kupić kampera?

Podróżowanie kamperem daje nieograniczone możliwości. Jedziesz wszędzie tam, gdzie chcesz. Możesz na bieżąco zmieniać plany i wytyczać nowe trasy. Świat stoi przed tobą otworem. Możesz zwiedzać miejsca, które są niedostępne dla przeciętnego turysty. Brzmi świetnie, prawda? Trzeba jednak wziąć pod uwagę dość wysoką cenę takiego pojazdu oraz koszty jego utrzymania. Alternatywnym rozwiązaniem jest wynajem kampera. Wyjaśniamy, czy jest to opłacalne.

Wynajem kampera – cena

Luksusowe kampery to w zasadzie domy na kółkach. A zatem: ile kosztuje wynajem kampera? Jeśli interesuje cię wynajem kampera cena podana jest zwykle w cenniku firmy, wynajmującej kampery. Waha się od 400 do 700 złotych na dobę. Wiele zależy od tego, jaki model i rodzaj pojazdu wybierzesz (van czy półintegra), a także, w jakim okresie wypożyczasz kampera (sezon niski to mniejsze koszty).

Wypożyczalnia Kamperki oferuje kilka opcji, a mianowicie:

 • Kamper Panama – długość 638 cm, miejsc do spania: 3+1

 • Kamper Tropicana – długość 638 cm, miejsc do spania: 2+2

 • Kamper Havana – długość 599 cm, miejsc do spania: 2+2

 • Kamper Mexicana – długość 694 cm, miejsc do spania: 2+2+1

Jeśli potrzebujesz, to możesz wypożyczyć dodatkowo takie akcesoria jak:

 • Rower

 • Deska SUP/Kajak

 • Ekspres Do Kawy (gratis)

 • Nawigacja (gratis)

 • Zestaw Wędkarza (gratis)

 • Hulajnoga

 • Grill Gazowy (gratis)

Warto skontaktować się z wypożyczalnią, aby przedstawić swoje potrzeby. Często można liczyć na korzystne rabaty. Dodatkowe koszty to opłata serwisowa, jednakże powyżej 7 lub powyżej 14 dni nie trzeba jej uiszczać. Za dodatkową opłatą można poprosić o posprzątanie kampera lub tankowanie pojazdu.

Kampery – wynajem. Dlaczego warto wynająć samochód kempingowy?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto wybrać się w podróż kamperem. Oto najważniejsze zalety, o których przekonasz się, wybierając vana na swoją podróż:

 • Mniejsze spalanie – spalanie wynosi ok. 10l/100km, dzięki czemu koszty podróży będą niższe.

 • Niższe opłaty – jeśli podróżujesz kamperem, to mniej zapłacisz za transport promem i opłaty na autostradach.

 • Swoboda podróżowania – bez problemu wjedziesz do miasta i zaparkujesz wszędzie tam, gdzie nie poradziłby sobie klasyczny duży kamper.

 • Komfort jazdy – kampery w typie vana są wygodne w prowadzeniu, a integralna zabudowa sprawia, że dynamika jazdy jest lepsza.

 • Nocujesz, gdzie chcesz – niewielkie rozmiary kampera sprawiają, że możesz zaparkować nawet „na dziko” i delektować się zacisznym miejscem.

Przejdźmy zatem do odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto wynająć kampera? Ceny wynajmu kamperów są na tyle korzystne, że wiele osób decyduje się na tę formę spędzania urlopu zamiast wycieczek z biura podróży. Gdybyś chciał kupić taki pojazd na własność, kosztowałoby cię to o wiele więcej.

Koszty zakupu kampera są naprawdę duże, a dodatkowo trzeba się liczyć z kosztami utrzymania takiego pojazdu. Co więcej – z roku na rok spada wartość zakupionego kampera. Nie martwisz się kosztami serwisowania pojazdu. Przy wynajmie kampera po prostu wypożyczasz wybrany model i cieszysz się urlopem.

We wnętrzu masz pełne wyposażenie kuchenne i wszystko, czego potrzebujesz na czas wynajmu kampera. Po powrocie z wakacji nie musisz martwić się o przechowywanie, konserwację i naprawy pojazdu. W cenę wynajmu wlicza się ubezpieczenie OC, AC, Assistance i NNW. Podróż jest zatem w pełni bezpieczna. Masz również pewność, że samochód jest sprawny oraz regularnie serwisowany.

Podsumowując; wynajem kampera to świetna opcja dla osób, które chcą się cieszyć swobodnym podróżowaniem, a jednocześnie nie planują inwestować we własny pojazd. Wynajem to elastyczność, wygoda i znacznie mniejsze zobowiązania finansowe. Jest to również doskonały sposób na to, aby sprawdzić, czy ten sposób podróżowania jest odpowiedni dla ciebie i twojej rodziny. Nie kupujesz kampera na własność, a więc niczym nie ryzykujesz.

Polecane artykuły