Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na wycieczkę w Pieniny 2023?

Ubezpieczenie na wakacje to bardzo popularny zakup wśród firm ubezpieczeniowych i gwarancja spokojnego wypoczynku.
O wiele lepiej spędzić podróż wiedząc, że w razie nieprzewidzianych wypadków możesz liczyć na pomoc i zwrot kosztów ze strony ubezpieczyciela.
Obecnie ubezpieczenie podróżne jest tak skonstruowane, aby w jak największym stopniu zapewnić ubezpieczonemu pomoc we wszystkich możliwych sytuacjach. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje pomoc z zakresu leczenia, transportu, kradzieży, następstwa nieszczęśliwych wypadków, a nawet zniszczenia bagażu. Co więcej, obecne produkty cechują się dużą elastycznością i liczbą dodatkowych opcji. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę zmiany na rynku, różne potrzeby i wymagania klientów. Każdy klient bez problemu dobiera ubezpieczenie do własnych potrzeb, oczekiwań, sytuacji i oczywiście możliwości finansowych. Najniższa stawka za dziennie ubezpieczenie zaczyna się już od kilku złotych, a nawet takie ubezpieczenia turystyczne chronią przed  nieoczekiwanymi kosztami leczenia, które mogą być bardzo wysokie. 

Sprawdź ubezpieczenie turystyczne Tu Europa.

Czym jest turystyczne ubezpieczenie?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która zaspokaja kwestie finansowe w związku z realizacją określonego ryzyka podczas wyjazdu turystycznego w kraju, ale i poza Polską. Oznacza to, że ubezpieczenie podróżne pokrywa koszty związane z leczeniem choroby lub wypadkiem, transportem medycznym, akcją ratunkową, utratą bagażu i następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą jest elementem ubezpieczenia podróżnego. Kolejnym ważnym składnikiem ubezpieczenia podróżnego jest ubezpieczenie zapewniające odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Z pewnością musisz pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym, jeśli celem wyjazdu jest uprawianie sportu, jazda na nartach, czy snowboardzie.
Jak wiadomo, zimowe szaleństwa w górach często kończą się kontuzją. Dlatego często zdarza się, że amatorzy tego typu wypoczynku korzystają z ubezpieczeń wakacyjnych, które zapewniają pokrycie kosztów leczenia i inne, niezbędne świadczenia np. ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Kup ubezpieczenie turystycznehttps://tueuropa.pl/

Warto też zatroszczyć się o ubezpieczenie podróżując z dziećmi. Opieki medycznej potrzebujemy nie tylko w poważnych wypadkach, ale także w prostych sytuacjach życiowych, takich jak na przykład infekcja górnych dróg oddechowych. Dopóki sami chorujemy, często radzimy sobie z przeziębieniem na własną rękę. Jeżeli jednak w podróży towarzyszą nam dzieci – przebieg choroby może być u nich nieprzewidywalny oraz skutkować różnego typu powikłaniami. W takich sytuacjach niezbędne jest również ubezpieczenie podróżne.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry?

Statystyki dotyczące przyczyn wypadków podczas górskich wypraw mówią jedno: ryzyko w górach jest naprawdę duże. Jak wiadomo, czasami wystarczy chwila, by drobny upadek, zabłądzenie, a nawet nagłe pogorszenie stanu zdrowia, mogą uniemożliwić dalsze chodzenie po górach lub powrót do miejsca początkowego.

W takich sytuacjach zazwyczaj jedyną pomocą są zorganizowane akcje poszukiwawczo-ratownicze. W Polsce wsparcie TOPR i GOPR jest bezpłatne, ale stanowi raczej wyjątek od reguły. Posiadając odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd w góry, zabezpieczasz się na wypadek tego typu nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa ubezpieczeniowa zapewnia również zwrot kosztów późniejszego leczenia, pobytu w szpitalu, czy transportu medycznego do kraju. 

 

Polecane artykuły