Leć na wakacje do Turcji - po Przeszczep Włosów!

Przeszczep włosów w Turcji - zabieg i wakacje w jednym?

Wiele osób zastanawiających się nad zabiegiem przeszczepu włosów, szuka rozwiązania swojego problemu poza granicami kraju. Zazwyczaj jest to ukierunkowane bardzo atrakcyjną ceną, doświadczonymi i często polecanymi specjalistami a także niezwykłymi efektami zabiegu, które możemy zobaczyć na różnego rodzaju specjalistycznych forach czy też w mediach społecznościowych. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków, niezmiennie od wielu lat jest Turcja. Nie dzieje się to jednak bez powodu, Turcja jest krajem słynącym z wykonywania zabiegów transplantacji włosów i każdego roku wciąż zyskuje na popularności. Przyczyną tego globalnego fenomenu jest fakt, iż posiada ona ogromnie wysoki wskaźnik udanych przeszczepów, a zabiegi transplantacji włosów wykonywane są przez światowej klasy chirurgów.

A co jeśli by tak połączyć przyjemne z pożytecznym czyli zabieg z wakacjami? W Esthetic Trip jest to jak najbardziej możliwe! Turcja słynie także z wielu historycznych zabytków, niezwykłych plaż i licznych nadmorskich miejscowości pełnych rajskich widoków. Rozumiemy jednak, że nie każdy będzie usatysfakcjonowany samotnym zwiedzaniem, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów - oferujemy możliwość zabrania ze sobą osoby towarzyszącej bez dodatkowych opłat. Wybrana przez Ciebie osoba może bezpłatnie spędzić z Tobą czas na miejscu, nie dopłacając za hotel wraz ze śniadaniami ani za transfery między hotelem a kliniką. Dodatkowo dla osób zainteresowanych tematyką podróży, jesteśmy w stanie zorganizować dłuższy pobyt w Stambule wraz przewodnikiem po mieście, a dla tych bardziej wymagających, którym zależy także na odpoczynku i relaksie - znajdziemy wygodny hotel z basenem. Jeśli jednak nie możesz z różnych przyczyn zabrać nikogo ze sobą, nie martw się, zajmujemy się także organizacją wyjazdów grupowych abyś mógł poczuć się raźniej przechodząc przez cały proces przeszczepu włosów.

ZOBACZ PRZEWODNIK DLA PACJENTA! --- >>>

Stambuł

Stambuł jest największym oraz najliczniejszym miastem w Turcji, a swoją unikatowość zawdzięcza swojemu nietypowemu położeniu. Jako jedyne miasto na świecie, znajduje się na dwóch kontynentach - Azjatyckim i Europejskim. To wyjątkowe miasto każdego roku rozkochuje w sobie miliony odwiedzających je turystów. Dzięki swojej bogatej historii Stambuł niezmiennie zachwyca swoimi niepowtarzalnymi meczetami oraz majestatycznymi zabytkami. Wybierając się w podróż, niezależnie od tego czego oczekujemy od tego miejsca, pewne jest jedno - każdy jest tam w stanie znaleźć coś dla siebie. Przejdźmy więc zatem do omówienia jakie najciekawsze atrakcje kryje w sobie to miasto, a także co warto zobaczyć czy jakiej pogody możemy się spodziewać w zależności od sezonu.

Atrakcje Stambułu

Przed wyjazdem do Turcji warto przygotować sobie wcześniej listę wszystkich miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć. Z racji tego, iż Stambuł jest pełen niesamowitych atrakcji oraz zabytków, postanowiliśmy opowiedzieć Wam o kilku z nich. Pierwszym, najważniejszym zabytkiem, a dla niektórych wręcz obowiązkowym punktem zwiedzania jest Hagia Sophia, która uważana jest za najważniejsze dzieło kultury bizantyńskiej. Po jej zwiedzeniu warto udać się do kultowego punktu orientacyjnego miasta jakim jest Błękitny Meczet. Został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1985 r. i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Stambułu. To o czym warto wspomnieć to Park Sultanahmet znajdujący się pomiędzy tymi obydwoma zabytkami. Jest to idealne miejsce na piknik bądź spacer, podczas którego możemy podziwiać cudowną architekturę obydwu meczetów. Będąc na miejscu, warto przy okazji zobaczyć Plac Sultanahmet, który zawiera kilka równie ważnych zabytków światowej architektury. Kolejnym z punktów, który powinien znaleźć się na Waszej liście jest Wielki Bazar, który jest największym oraz najstarszym na świecie krytym targiem. Każdego dnia przyciąga on tysiące kupujących oraz odwiedzających z całego świata, a jego bogactwo smaków, kolorów i zapachów jest wręcz nie do opisania. Jeśli chcecie zobaczyć przepiękne, malownicze widoki na miasto, koniecznie odwiedźcie Most Galata czyli narodowy skarb tureckiego państwa, symbol o wielkim znaczeniu dla rybaków w Stambule, pod którym kryją się najlepsze restauracje serwujące ryby w Turcji. Te i wiele innych fantastycznych miejsc kryje w sobie Turcja, a dokładnie Stambuł, miasto które z pewnością Was zachwyci!

Pogoda w Stambule

W Stambule panuje klimat śródziemnomorski. Okres letni jest bardzo ciepły, a zimą temperatura jest umiarkowana. Za najcieplejsze miesiące uznawany jest czerwiec, lipiec i sierpień, za to najzimniej bywa podczas grudnia, stycznia oraz lutego. Mimo, że Turcja nie jest tak samo ciepła zimą jak i latem, ma to także swoje plusy oraz wielu zwolenników tych chłodniejszych dni. Poza sezonem owszem temperatura jest niższa i możemy napotkać się na opady deszczu lecz dla wielu osób jest to okres uważany za idealny do zwiedzania. Turecka zima często porównywana jest do naszej polskiej wiosny. Jeśli jednak chodzi o lato to zdecydowanie przyciąga ono osoby chcące zaznać relaksu oraz wypoczynku, wylegując się najczęściej nad brzegiem morza. Nie wyklucza to oczywiście możliwości zwiedzania ale ze względu na wysokie temperatury, może to skłonić tych bardziej wrażliwych na wybranie innej pory roku. Bardzo duża część osób preferuje wyjazdy w okresie września oraz października, dzięki czemu są w stanie połączyć te dwie aktywności jakimi są odpoczynek oraz zwiedzanie jednocześnie. Czy istnieje zatem pora roku w Turcji, podczas której nie warto wyjeżdżać? Zdecydowanie nie, jednak warto mieć na uwadze niektóre z ograniczeń, które mogą nas napotkać i dobrze zweryfikować swoje wyjazdowe plany.

Co warto zjeść w Stambule?

Odkrywanie nowych smaków jest dla niektórych bardzo ważnym aspektem podróżowania, a miejsc do których warto się w tym celu udać - w Stambule zdecydowanie nie brakuje, gdyż słynie on z pysznego oraz różnorodnego jedzenia. Zachęcamy do wypróbowania tureckiej odsłony kebapa, lecz niech nie myli to Was z naszym polskim kebabem, gdyż te dwa dania zdecydowanie nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, a różni je wszystko, od rodzaju mięsa zaczynając. Kolejnym z polecanych dań jest tureckie pide, czyli ciasto drożdżowe wypełnione mięsno - serowym farszem, kumpir czyli ziemniak nadziewany wybranymi przez nas dodatkami, a także balik ekmek - turecka kanapka z rybą. Przechodząc do słodkości - popularne są wszelkie galaretki z orzechami bądź owocami posypane cukrem pudrem czyli lokum oraz tradycyjnie coś bez czego wprost nie można się obejść będąc w Turcji, a mowa tutaj o baklavie.

Przeszczep włosów w Esthetic Trip

Mając na uwadze komfort oraz dobro pacjenta, jesteśmy w stanie zorganizować taką formę wyjazdu w celu zabiegu przeszczepu włosów jaką właśnie dana osoba sobie życzy. Czasem to właśnie obawa przed samym wykonaniem zabiegu, decyduje o naszej gotowości do podjęcia decyzji. Dlatego też oferujemy różne możliwości, jakimi są przykładowo zabranie ze sobą osoby towarzyszącej w celu zwiększenia wyżej wspomnianego komfortu czy też wybór hotelu, który pozwoli się nam w 100% zrelaksować i ukoić nerwy przed samym zabiegiem przeszczepu włosów. Przejdź do naszej oferty i dowiedz się o nas więcej.

Polecane artykuły