Monoporcje. Dlaczego są idealne na urodziny, wesela i nie tylko?

2023-12-13
  • mono porcja słodyczy

Desery są bardzo istotną częścią poczęstunków podawanych na takich okazjach jak wesele, chrzest czy komunia. Obecnie ten segment branży cukierniczej prężnie się rozwija i na stołach można spotkać coraz bardziej wymyślne i oryginalne przysmaki. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza eleganckie i pyszne monoporcje. Dowiedz się, czym one tak właściwie są i czego potrzebujesz, by je przygotować.

Czym właściwie są monoporcje i kiedy je podawać?

 

Za hasłem monoporcje kryje się niewielki deser, a właściwie jego pojedyncza porcja. Może być to kawałek ciasta lub inna słodkość. Znane są one także pod nazwą deserów indywidualnych. Przeznaczony jest on bowiem tylko dla jednej osoby. Jeśli więc spotkasz się gdzieś na przykład z miniaturowym torcikiem, to właśnie taką przekąskę można określić właśnie mianem monoporcji. Taki poczęstunek wywodzi się między innymi z Włoch, gdzie firmy oferowały w katalogach podkładki pod maleńkie przysmaki bankietowe, a ich nazwa w tym języku brzmi monoporzione. To od niej utworzono polskie określenie. 

 

Gdzie najczęściej podaje się monoporcje? Można je na przykład spotkać w eleganckich restauracjach, gdzie serwowane są jako wykwintne desery. Jednak równie często przygotowuje się je jako część poczęstunku na przykład na weselu czy komunii świętej. Są bowiem naprawdę pyszne, prezentują się stylowo i idealnie wpasowują się w uroczysty charakter takiego przyjęcia.

Jak się robi monoporcje?

 

Do prawidłowego przygotowania monoporcji niezbędne są przede wszystkim świeże składniki oraz odpowiednie akcesoria doskonałej jakości. Będą to na pewno silikonowe formy na monoporcje, które umożliwią uformowanie takiego deseru. Silikon jest idealnym materiałem do pracy z nimi, ponieważ jest odporny na wysokie i niskie temperatury, łatwo się go czyści i bez problemu wyciągniesz z niego gotowy deser. Obecnie na rynku formy dostępne są w naprawdę wielu wyjątkowych kształtach: https://torcik.net/sklep/forma-silikonowa-na-monoporcje/.

Gdzie zamówić akcesoria niezbędne do przygotowania monoporcji?


Aby każda Twoja monoporcja prezentowała się doskonale, postaw na akcesoria najwyższej klasy, od znanych w branży cukierniczej producentów. Ofertę ich wyrobów proponuje na przykład sklep cukierniczy Torcik.net. W jego asortymencie odkryjesz silikonowe formy na monoporcje w różnych kształtach, przez co zawsze będą się one prezentowały doskonale i bardzo estetycznie, zachwycą zatem każdego uczestnika przyjęcia czy bankietu.

Polecane artykuły