Na jakie atrakcje możemy liczyć zimą?

Pieniny są atrakcyjne nie tylko latem, ale także zimą. Niższe temperatury powietrza nie są przeszkodą do zrealizowania wymarzonego wypoczynku – szczególnie, jeśli ktoś stawia na aktywny odpoczynek. Warto podkreślić, że ze względu na łagodność wzniesień, najważniejsze szlaki są otwarte również zimą. Wędrówka po ośnieżonych terenach nie powinna sprawić problemów, nawet niedoświadczonym turystom. Oczywiście wszystko zależy od wybranego szlaku, ponieważ w niektórych rejonach trzeba przygotować się na strome i śliskie podejścia. Jeśli jednak zapewnimy sobie odpowiednie obuwie, spacer w zimowej aurze na pewno nie okaże się dla nas męczący.

Narciarstwo w otoczeniu Pienin

Coraz więcej turystów przekonuje się do odwiedzenia Pienin zimą, aby oddać się swoim sportowym pasjom. Jeśli ktoś uwielbia narciarstwo, ten kierunek wypoczynku okaże się dla niego strzałem w dziesiątkę. Najpopularniejsza stacja narciarska znajduje się w Palenicy i cieszy się ogromnym zainteresowaniem także wśród zagranicznych turystów. Jest to nowoczesny kompleks tras narciarskich, który usatysfakcjonuje zarówno doświadczonych narciarzy, jak i tych, którzy dopiero oswajają się z zimowym sportem. Warto podkreślić, że znajduje się tutaj także wyciąg do snowboardu, jeśli ktoś preferuje tę formę aktywności. Czteroosobowa kolej linowa jest sporym udogodnieniem dla turystów. Duża liczba wyciągów orczykowych jest dodatkowym atutem, zapobiegając ewentualnym kolejkom na szlakach. Dostępnych jest kilka tras narciarskich, dzięki czemu można zdecydować się na zjazdy w otoczeniu odmiennych krajobrazów.

A może kulig?

W Pieninach dość powszechne są kuligi, które już od niepamiętnych czasów dostarczają turystom niezapomnianych wrażeń. W zależności od konkretnego organizatora, można zdecydować się na określoną trasę kuligu, często korzystając z dodatkowych atrakcji. Zazwyczaj w cenie jest ciepły posiłek, wspólne ognisko czy możliwość posłuchania góralskiej muzyki. Warto podkreślić, że kuligi odbywają się zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeśli zależy nam na podziwianiu pienińskich krajobrazów, powinniśmy zdecydować się na pierwszą propozycję. Jeżeli jednak komuś marzy się kulig z pochodniami i z pewną dozą tajemniczości, nocna wyprawa okaże się lepszym wyborem. Na pewno taka rozrywka na długo zapisze się w pamięci każdego turysty – niezależnie od wieku. Decydują się na nią zarówno rodziny z dziećmi, jak i studenci czy seniorzy. Warto zaznaczyć, że kuligi odbywają się nie tylko dla grup zorganizowanych – indywidualni wczasowicze również znajdą dla siebie atrakcyjną propozycję. Cena jest zależna od zakresu dodatkowych atrakcji.

Zimowa aura sprzyja wypoczynkowi, szczególnie jeśli zdecydujemy się na atrakcyjne rejony naszego kraju. Pieniny są w stanie zapewnić nam najróżniejsze formy rozrywki, spełniając oczekiwania zarówno amatorów narciarstwa, jak i osób, które preferują spokojne spacerowanie po górskich szlakach. Możliwość oddawania się sportowej pasji w otoczeniu zimowych krajobrazów na pewno usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednych turystó

Polecane artykuły

 • na-szlaku.jpg

  Relacja z Pienin: Zagubieni na szlaku.

  To miał być kolejny udany dzień na szlaku, jednakże tym razem nie wszystko poszło po naszej myśli. Gdy opuszczaliśmy swój pensjonat, nawet przez myśl nam nie przeszło, że tego dnia czeka na nas tak wiele wrażeń – których wolałabym uniknąć.

 • beresnik.jpg

  Co może nas spotkać w schronisku?

  Schroniska górskie często cieszą się gorszą opinią od tradycyjnych pensjonatów czy hoteli. Tymczasem w wielu z nich można liczyć na naprawdę doskonałe warunki, ze wszystkimi najpotrzebniejszymi...

 • swieta.jpg

  5 pomysłów na świąteczny wyjazd w Pieniny

  Święta w Pieninach usatysfakcjonują każdego miłośnika gór, który marzy o odpoczynku w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Coraz więcej turystów decyduje się na wyjazd w okresie świątecznym

 • wypoczynek.jpg

  Jak górskie powietrze wpływa na Ciebie?

  Nie od dziś wiadomo, że górskie powietrze ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Od wieków ludzie decydują się na wypoczynek w górskich rejonach, aby zadbać o swoją kondycję zdrowotną.