Jakie pamiątki przywieźć z Pienin?

Pieniny, ze względu na swoje położenie, cudowne krajobrazy i pobliskie zbiorniki wodne (Jezioro Czorsztyńskie i Sromowieckie ), a także liczne atrakcje turystyczne w rejonie, cieszą się niezliczoną ilością fotografujących wielbicieli. Utrwalenie Pamiątki Pieninyzapierających dech w piersiach widoków jest jednym ze sposobów, dzięki którym ten malowniczy krajobraz zabierzesz ze sobą do domu. Co warto uwiecznić na waszych zdjęciach? Oczywiście myśl nasuwa się sama – wszystko! Jeżeli należysz to miłośników zdjęć i dzielisz się nimi ze znajomymi to pamiętaj, że tu są takie miejsca, których ominąć nie możesz!

Najpopularniejszym, najczęściej odwiedzanym miejscem w Pieninach jest szczyt „Trzy Korony”. Pięć wapiennych turni, z najwyższą „Okrąglicą” stanowi główny punkt wycieczek. Stąd rozlega się najpiękniejszy widok na całe Pieniny i na przełom Dunajca. Z tego miejsca, przy doskonałej pogodzie można podziwiać panoramę odległych Tatr. Zdjęcie tu wykonane, to najpiękniejsza i zarazem najbardziej charakterystyczna pamiątka z malowniczych Pienin.

Kolejnym punktem, który warto umieścić na fotograficznej mapie naszego pobytu w Pieninach, jest Dunajec i cała natura, krajobrazy jakie można podziwiać podczas spływu. Trasa spływu ma około 15 kilometrów, więc jest czas by pstrykać zdjęcia. Ale pamiętaj też, że jeśli nie masz super sprzętu to wsiadając do łodzi, można zamówić zdjęcia u flisaka. Będą one gotowe po zakończeniu spływu, w przystani docelowej w Szczawnicy.
Przed rozpoczęciem spływu, w pobliskiej restauracji możesz zakupić pamiątki takie jak przepiękny album flisacki lub kalendarz. To wspaniałe przedmioty dokumentujące nasz pobyt obfity w ekstremalne przygody, i z pewnością przez długi czas będzie przypominał ci o tutejszych przeżyciach. Jeżeli dysponujesz kamerą (a przecież większość naszych telefonów komórkowych ją ma) możesz podczas spływu utrwalić najciekawsze jego momenty oraz ewentualne okrzyki radości lub strachu :)
Widoki są przepiękne i każdy znajdzie tu coś co przyciągnie uwagę – czy będzie to widok na „Trzy Korony”, a może na turnie „Siedmiu Mnichów” - sami zadecydujecie. Po powrocie z wakacji, taka pamiątka pozwoli choć na moment powrócić, do niezapomnianych chwil spędzonych na łonie natury.

Jedną z największych atrakcji przyrodniczych Pienin, jest Wąwóz Homole, którego nieodłącznym punktem odwiedzin jest potok Kamionka z niesamowitymi kaskadami i uskokami. Miejsce to słynie z zielonego szlaku turystycznego, który ciągnie się aż do Jaworek. Wzdłuż trasy podziwiać można, kolorowe twory skalne i głazy. Zachowanie choć małego kamienia z tamtych okolic, może przypominać ci o tej rozpościerającej się niebywałej, sielskiej scenerii.

Zanim jednak wejdziesz na szlak, przy wejściu do wąwozu możesz zakupić regionalne pamiątki. Drewniane figurki, widoczki na kamieniu, ciupagi i inne górskie gadżety, będą miłym souvenirem z wizyty w tym miejscu.

Jeżeli szukasz czegoś oryginalnego, niepowtarzalnego, co będzie przypominało ci o wakacjach w Pieninach, najlepiej udać się do lokalnych twórców ludowych. Czerpią oni natchnienie i inspiracje z tradycji Pienin, kultywowanej tu przez wieki i przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Ci artyści z dziada-pradziada, tworzą swoje dzieła z pasją. Tematem ich prac są przede wszystkim krajobrazy, panorama czy roślinność Pienin. Przepiękne obrazki, rzeźby, rysunki i inne regionalne pamiątki, trafiają do rąk prywatnych, ale także są ozdobą wielu lokalnych wystaw. Mogą również stać się przepiękną dekoracją twojego domu!

 

Zobacz na stronę twórcy Pienin: http://www.leadergorce-pieniny.pl/tworcy/

Polecane artykuły