Zakochaj się w Pieninach

Pieniny cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów, którym zależy na wypoczynku w otoczeniu dziewiczej przyrody. Nic dziwnego, że niektórzy wczasowicze z przyjemnością wracają w to magiczne miejsce, na nowo odkrywając znajome rejony. Pieniny można pokochać od pierwszego wejrzenia – szczególnie jeśli w odpowiedni sposób zaplanujemy swój odpoczynek.

Poznaj prawdziwych pasjonatów gór

Każde pasmo gór jest tak naprawdę jedyne w swoim rodzaju, zachwycając specyficznym klimatem. Największą popularnością cieszą się oczywiście Tatry, jednakże na ich szlakach można spotkać zarówno wytrawnych turystów, jak i osoby przypadkowe. Pieniny natomiast są odwiedzane przez prawdziwych pasjonatów górskich wycieczek, którzy są nastawieni na wypoczynek z dala od zgiełku i typowo komercyjnej turystyki. Nic dziwnego, że wielu turystów przyjeżdża w te rejony, aby poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Zarówno w schroniskach, jak i na poszczególnych szlakach, można spotkać wspaniałe osoby, które chętnie podzielą się z nami swoim turystycznym doświadczeniem.

Ach, te widoki...

Jeśli ktoś uwielbia podziwiać górskie krajobrazy, Pieniny w stu procentach wpiszą się w jego oczekiwania. To właśnie tutaj można wędrować w otoczeniu otwartych, zielonych przestrzeni, wdychając świeże powietrze. Najlepszym dowodem naturalnego klimatu Pienin jest obecność wielu gatunków zwierząt oraz roślin. Jeśli marzymy o wypoczynku w samym sercu dziewiczej przyrody, to właśnie Pieniny powinny być naszym celem. Mijając kolejne połacie łąk i pastwisk, można wreszcie odciąć się od codziennego zgiełku. Dodatkowo warto podkreślić, że dzięki temu omawiane pasmo gór jest idealne dla początkujących turystów, którym nie zależy na wspinaniu się po ostrych i wysokich zboczach. Właśnie tutaj można w pełni oddać się turystyce górskiej, czerpiąc z niej to, co najważniejsze.

Urok nieodkrytych miejsc

Miłośnicy górskiego wypoczynku z pewnością zgodzą się z tezą, że Pieniny po prostu nie mogą się znudzić. W tych niezwykłych górach kryje się wiele niepoznanych miejsc, które przykują uwagę każdego amatora górskich wycieczek. Podczas dwutygodniowego urlopu nie sposób odkryć wszystkich tajemnic Pienin, co motywuje do kolejnych wakacji w tych rejonach. Nawet turyści, którzy co roku spacerują po ściśle wyznaczonych szlakach, podkreślają, że każda wyprawa dostarcza im wielu nowych wrażeń. Poszczególne szlaki łączą się ze sobą w wielu kluczowych miejscach, dzięki czemu można zaplanować trasę w dowolny sposób – kierując się indywidualnymi preferencjami.

Pieniny to idealne miejsce dla osób, które chcą odpocząć z dala od tłumu wczasowiczów. Błoga cisza połączona z dziewiczą przyrodą to najistotniejsze elementy udanego wypoczynku, które usatysfakcjonują zarówno młodszych, jak i starszych turystów. Niepowtarzalny klimat Pienin spodoba się każdemu amatorowi spacerów po malowniczych i jednocześnie łagodnych szlakach. Naturalne atrakcje idą w parze z rozrywką dla osób ceniących sobie aktywne spędzanie czasu, na przykład w formie sportów zimowych.

Polecane artykuły

 • czorsztyn-ski-1.jpg

  Na jakie atrakcje możemy liczyć zimą?

  Pieniny są atrakcyjne nie tylko latem, ale także zimą. Niższe temperatury powietrza nie są przeszkodą do zrealizowania wymarzonego wypoczynku – szczególnie, jeśli ktoś stawia na aktywny odpoczynek.

 • na-szlaku.jpg

  Relacja z Pienin: Zagubieni na szlaku.

  To miał być kolejny udany dzień na szlaku, jednakże tym razem nie wszystko poszło po naszej myśli. Gdy opuszczaliśmy swój pensjonat, nawet przez myśl nam nie przeszło, że tego dnia czeka na nas tak wiele wrażeń – których wolałabym uniknąć.

 • beresnik.jpg

  Co może nas spotkać w schronisku?

  Schroniska górskie często cieszą się gorszą opinią od tradycyjnych pensjonatów czy hoteli. Tymczasem w wielu z nich można liczyć na naprawdę doskonałe warunki, ze wszystkimi najpotrzebniejszymi...

 • swieta.jpg

  5 pomysłów na świąteczny wyjazd w Pieniny

  Święta w Pieninach usatysfakcjonują każdego miłośnika gór, który marzy o odpoczynku w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Coraz więcej turystów decyduje się na wyjazd w okresie świątecznym