Jak dojechać na lotnisko Kraków-Balice?

Lotnisko Kraków-Balice, oddalone o około 11 kilometrów od centralnej części Krakowa, to międzynarodowy port lotniczy. To drugie co do wielkości lotnisko w Polsce, ustępujące tylko warszawskiemu lotnisku. Lotnisko Kraków-Balice oferuje bezpośrednie połączenia z wieloma europejskimi miastami oraz kilkoma lokalizacjami na Bliskim Wschodzie. Na terenie lotniska funkcjonują trzy terminale pasażerskie: jeden obsługujący ruch międzynarodowy, drugi obsługujący połączenia krajowe, oraz trzeci, specjalizujący się w obsłudze małych lotów.

Jak dojechać autem na lotnisko Kraków Balice

Aby dotrzeć samochodem do lotniska w Krakowie, należy podążać na południowy kierunek od centrum miasta, zmierzając w stronę autostrady A4. Należy kontynuować podróż na wschód autostradą, kierując się w stronę Katowic, a następnie opuścić autostradę na węźle "Kraków Balice".

Po opuszczeniu autostrady należy kierować się na wschód w kierunku lotniska, które jest wyraźnie oznaczone. Wejście na obszar lotniska znajduje się od strony północnej.

Gdzie zaparkować auto najbliżej przy lotnisku?

W strefie lotniska Kraków-Balice znajdują się dwa parkingi: P1 oraz P2.

Parking P1 to parking wielopoziomowy usytuowany przy terminalu pasażerskim, oferujący 2 600 miejsc parkingowych. Natomiast parking P2 to naziemny parking oddalony o około 1 kilometr od terminalu pasażerskiego, zapewniający 3 500 miejsc parkingowych. Na obu parkingach dostępne są miejsca premium, które są droższe, ale umożliwiają szybsze wjazd i wyjazd, a także ułatwiają znalezienie wolnego miejsca parkingowego.

Prywatne parkingi przy lotnisku - blisko i w dobrej cenie

W okolicy Lotniska Kraków-Balice dostępne są różne prywatne parkingi przylotniskowe, oferujące atrakcyjne cenowo i komfortowe miejsca postojowe wraz z usługą transferu na lotnisko. Najpopularniejsze parkingi:

  1. KING Parking: KING Parking to ceniony parking położony bardzo blisko Lotniska Kraków-Balice. Przeznaczony dla osób ceniących jakość i bezpieczeństwo. Plac parkingowy spełnia wszystkie standardy: jest utwardzony, oświetlony, monitorowany i ubezpieczony. Dostępnych jest prawie 150 miejsc parkingowych. Transfer na lotnisko zajmuje zaledwie 2-3 minuty i odbywa się komfortowymi autobusami klimatyzowanymi. Aby zabezpieczyć samochód, parking udostępnia specjalne pokrowce ochronne, chroniące przed zabrudzeniem i warunkami atmosferycznymi. Na terenie parkingu znajduje się przytulna poczekalnia oraz profesjonalne Auto Body Spa, gdzie samochód może być poddany kompleksowemu czyszczeniu i konserwacji.

  2. BaliceLot24: BaliceLot24 usytuowany jest w dogodnej lokalizacji umożliwiającej szybki dojazd do terminala Lotniska Kraków-Balice. Parking jest ogrodzony, oświetlony, a monitoring i kamery dbają o bezpieczeństwo pojazdów. Transfer na lotnisko trwa zaledwie 3 minuty. To renomowany partner podróży, cieszący się doskonałymi opiniami setek klientów.

  3. Balice Premium Park: Balice Premium Park to ceniony parking położony bardzo blisko Lotniska Kraków-Balice, dedykowany osobom ceniącym jakość i bezpieczeństwo. Plac spełnia najwyższe standardy: jest utwardzony, oświetlony, monitorowany i ubezpieczony. Dostępnych jest blisko 200 miejsc parkingowych. Parking oraz obsługa są dostępni przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Transfer na lotnisko zajmuje maksymalnie 2-3 minuty i odbywa się komfortowymi autobusami klimatyzowanymi.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej jak dojechać na lotnisko Kraków Balice

Polecane artykuły