Jakie buty na górskie wycieczki?

Wyprawa w góry wymaga odpowiedniego przygotowania, nie tylko pod kątem fizycznym, ale także wyposażenia. Właściwy plecak, karimata, śpiwór, dobra kurtka przeciwdeszczowa, bielizna i odzież termiczna, a także buty trekkingowe. Buty, które umożliwią nam wygodne chodzenie po górach bez obawy, że zaszkodzimy swojemu zdrowiu. Jak wybrać dobre buty trekkingowe na wyprawy w góry?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • buty damskie Salomon - dlaczego warto je wybierać
  • jak dobrać buty na wyprawy górskie i wysokogórskie

W zależności od tego jakie aktywności w górach preferujemy, powinniśmy dobrać odpowiednie buty. Inne buty wybierzemy na zaawansowane wyprawy wysokogórskie, inne na początkujące wyprawy wspinaczkowe, a jeszcze inne na tradycyjne chodzenie po górach. W tym wypadku wystarczą nam buty trekkingowe. Jednak i te różnią się od siebie pod kątem wysokości cholewki i innych elementów, w tym designu.

Buty Salomon damskie i męskie - dlaczego warto je wybrać na wyprawy w góry?

Trekkingowe buty Salomon damskie oraz męskie tej samej firmy zapewnią nam maksimum wygody w trakcie wypraw górskich. Są one odpowiednio wyprofilowane, a usztywnione podeszwa zapewnia nam komfort chodzenia po nierównej powierzchni. Dzięki czemu nie odczujemy każdego kamyczka pod naszą stopą. Dodatkowo wiązany but odpowiednio usztywni naszą kostkę. Do wyboru mamy niskie buty trekkingowe oraz wysokie buty trekingowe z podziałem na męskie oraz damskie. Ważne jest to, by but był doskonale dopasowany do kształtu i rozmiaru naszej stopy.  Źle dopasowane buty nie będą dobrze spełniały swojej funkcji. Nie będzie nam się w nich po prostu wygodnie chodziło. Warto dobrze zmierzyć naszą stopę i dobrze dopasować but do stopy po to, by but był dla nas maksymalnie funkcjonalny i wygodny.

Przy wyborze butów trekkingowych osobną kwestią powinna być kwestia designu. Choć buty damskie Salomon i męskie buty tej samej firmy mają świetny design, jednak na tym warto skupić się na samym końcu. Dodatkowo warto także skupić się na tym, że buty te są odporne na różne warunki atmosferyczne i doskonale sprawdzą się zarówno w dobrą pogodę jak i w deszczowe dni, kiedy nawierzchnia jest bardziej śliska.

Buty trekkingowe Salomon - gdzie je kupić?

Tego typu buty trekkingowe kupujmy w wyspecjalizowanych sklepach. Warto kupić oryginalne buty wyprodukowane przez producenta butów Salomon, ponieważ Marka ta jest uznaną marką produkującą buty od wielu lat. Produkowane przez tego producenta buty są bardzo wysokiej jakości, wykonane z najlepszej jakości materiałów. Buty są wyprofilowane, odpowiednio usztywniają stopę i zapewniają nam maksimum wygody oraz bezpieczeństwa. Będą służyć nam przez lata w trakcie naszych wysokogórskich wypraw. Nie warto więc oszczędzać na ich zakupie. Pamiętajmy, że dobre, funkcjonalne i trwałe buty muszą kosztować więcej.

Salomon produkuje również wysokiej jakości sportowe obuwie, oraz buty, które sprawdzą się na każdym typie nawierzchni. Warto zapoznać się z ich ofertą.

Polecane artykuły