Kemping w górach – największe zalety wyjazdów w plener

Wyjazdy na kemping ponownie zyskują na popularności, zwłaszcza gdy zakres dostępnych opcji jest obecnie zdecydowanie większy niż jakiś czas temu. Pozwala to znaleźć wygodną bazę noclegową na czas urlopu również w naszych malowniczych Pieninach. Dlaczego warto zdecydować się na pobyt na kempingu? Jakie korzyści dają wyjazdy na kemping w górach? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Różne oblicza kempingu w górach – pola namiotowe, domki czy własne pojazdy?

Choć jakiś czas temu wyjazd na kemping kojarzył się przede wszystkim z wizją urlopu pod namiotem, obecnie zyskujemy szeroki wachlarz możliwości w mocno zróżnicowanych standardach. Nawet same pola namiotowe gwarantują obecnie dostęp do bazy sanitarnej, łazienek, kuchni, bieżącej wody, a nawet prądu, by bez przeszkód podładować podręczną elektronikę.

Oprócz nich coraz większą popularnością cieszą się kampery i przyczepy kempingowe, które dają jeszcze większą swobodę i komfort, a przy tym mobilność, co przekonuje do takiej formy rekreacji osoby uwielbiające przemieszczać się z miejsca na miejsce podczas wyjazdu, mając zawsze przy sobie miejsce noclegowe, kuchnię i szereg przydatnych akcesoriów, jak choćby te od InterCamp.

W końcu współczesne kempingi oferują nawet w pełni wyposażone domki, niekiedy również w wersji luksusowej, w których można przyjemnie spędzić wyjazd i rozkoszować się pięknem przyrody wokół.

Kemping w górach – bliskość natury, punkt do wyjścia na szlaki

Co przemawia na korzyść kempingów? To opcja wręcz idealna dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Zazwyczaj pola kempingowe znajdują się w szczególnie malowniczych miejscach – nad jeziorem lub rzeką, nieco na uboczu, jednak wciąż z dobrym dostępem do cywilizacji. W efekcie można po prostu relaksować się i czerpać radość z obcowania z przyrodą, chodzić na spacery, korzystać ze szlaków rowerowych czy tras kajakowych, by aktywnie spędzić czas.

Co więcej wiele lokalizacji znajduje się w pobliżu wejść na górskie szlaki, co czyni z kempingów idealną bazę dla miłośników wspinaczki czy trekkingu.

Wygoda i niezależność – kto powinien wybrać się na kemping w górach?

Dlaczego jeszcze warto wybrać się na kemping? To olbrzymia swoboda, zwłaszcza gdy skorzysta się z opcji podróżowania własnym pojazdem (z przyczepą lub kamperem). Zyskuje się wówczas szansę na zwiedzanie okolicznych atrakcji, a w razie potrzeby łatwość w zmianie miejsca pobytu.

Co więcej wakacje na kempingu to równie dobra opcja dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Łatwo da się znaleźć opcję dopasowaną do różnych potrzeb – z odpowiednią lokalizacją i przydatnym zapleczem. Niektóre pola kempingowe, oprócz możliwości skorzystania z kuchni i łazienki czy dostępu do prądu, oferują lokale gastronomiczne, pralnie, a nawet specjalne atrakcje dla najmłodszych, żeby mogli oni przyjemnie i bezpiecznie spędzać czas na zabawie w plenerze, pod okiem wykwalifikowanych pracowników. Liczne kempingi dopuszczają również przyjazdy turystów z czworonogami, by z rekreacji mogła skorzystać naprawdę cała rodzina.

Przygoda życia bez nadmiernych wydatków

Wyjazdy na kemping wcale nie muszą oznaczać braku podstawowych wygód. Obecnie można znaleźć opcje dla nawet najbardziej wymagających, dające wygodną bazę do wypoczynku, poznawania okolicy i wyjścia w teren, również w naszych malowniczych górach. Trudno się zatem dziwić, że z takiej formy rekreacji chętnie korzysta coraz szersze grono turystów – spragnione kontaktu z naturą, aktywnego spędzania czasu i naprawdę jakościowego wypoczynku.

Polecane artykuły