Jakie hulajnogi można znaleźć na rynku?

2027-05-08
 • kobieta na hulajnodze

W ostatnich latach hulajnogi przeżywają prawdziwy renesans, głównie za sprawą pojawienia się ich elektrycznych wersji. Umożliwiają szybsze dotarcie na miejsce, są tańsze niż taksówka, a także bardziej ekologiczne. Sprawdź, jakie rodzaje hulajnóg można znaleźć w sklepach i która najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom.

Hulajnogi rekreacyjne – dla tych, którzy lubią tradycyjne rozwiązania

Rekreacyjne modele dla dorosłych to najpopularniejszy sprzęt sportowy. Są uniwersalne, lekkie i składane, dlatego łatwo je przechowasz w okresie zimowym. Sprawdzą się do jazdy po równej nawierzchni – asfalcie czy chodnikach. Mają większe kółka, dzięki czemu można wygodnie poruszać się nimi po mieście. Brak napędu elektrycznego sprawia, że każda jazda na hulajnodze będzie również formą treningu. Możliwość złożenia kierownicy pozwala na wygodny transport i korzystanie z niej także na wyjeździe. Modele rekreacyjne są również tańsze – cena dobrej jakości sprzętu dla dorosłych to wydatek rzędu kilkuset złotych, z kolei hulajnoga elektryczna do 1500 zł będzie odpowiednia, jeśli chcesz codziennie pokonywać nawet kilkanaście kilometrów. Ciekawym rozwiązaniem są hulajnogi turystyczne, które konstrukcją przypominają rower. Z przodu znajduje się duże koło a z tyłu nieco mniejsze. Umożliwiają podróżowanie w pozycji stojącej i rozwijanie większych prędkości. Różne propozycje sprzętu znajdziesz na https://magazyn.ceneo.pl/.

Hulajnogi elektryczne – hit ostatnich lat

Elektryczne modele stały się popularne dzięki opcji wynajmu krótkoterminowego w miastach. Swoją konstrukcją przypominają klasyczne modele, ale są cięższe, mniej zwrotne i są napędzane specjalnym silnikiem. W zależności od modelu pozwalają rozwinąć prędkość do nawet 30 km/h. Najlepiej sprawdzą się do przemieszczania się na niewielkich odległościach po równym terenie. Manetka gazu służy do przyspieszania, a hamulec pozwala bezpiecznie zmniejszyć prędkość. Zazwyczaj hulajnogi elektryczne są wyposażone w oświetlenie, a w niektórych przypadkach również system E-ABS, który wspomaga hamowanie w sytuacji, w której użytkownik wpadnie w poślizg. Ciekawe modele w rozsądnych cenach znajdziesz tutaj: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/hulajnoga-elektryczna-do-2000. Praktycznym rozwiązaniem są hulajnogi elektryczne z siodełkiem, które poradzą sobie również z nierówną nawierzchnią.

Hulajnogi wyczynowe dla fanów sportu

Hulajnogi wyczynowe to specjalnie skonstruowane, mniejsze modele, które doskonale sprawdzają się do skatingu. Brak regulacji kierownicy, małe zwrotne kółka i solidne konstrukcje sprawiają, że zarówno młodzież, jak i dorośli mogą wykonywać różnego rodzaju triki. Warto pamiętać, by na treningi wybierać bezpieczne miejsca, dedykowane tego rodzaju sportom, a także zadbać o odpowiednią ochronę głowy i ciała.

W różnych branżach wykorzystuje się również specjalne hulajnogi transportowe. Umożliwiają przewożenie materiałów w zamontowanym koszyku. Pozwalają zaoszczędzić czas w trakcie pracy na przykład przy przemieszczaniu się po długich korytarzach, tunelach czy halach magazynowych.

Polecane artykuły

 • okulary VR

  Co to jest escape room i arena VR?

  Pokoje zagadek, czyli tzw. escape roomy już od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Gra ta polega na tym, iż w owym pokoju zamyka się kilka osób.

 • Plaża

  Hotel nad morzem pomorskie - jak wybrać najlepszy?

  Morze Bałtyckie to ulubiony kierunek wakacyjny większości Polaków. Korzyści zdrowotne, jakie daje przebywanie nad Bałtykiem, a także niezapomniane widoki i kojący szum morskich fal sprawiają, że każdego roku z uroków nadbałtyckiej plaży korzystają setki turystów.

 • Trzy Korony

  Wycieczka na Trzy Korony ze Sromowców Niżnych

  Pieniny to czarująca górska kraina, która od dawien dawna przyciąga rzesze turystów swoim niebanalnym pięknem. Oprócz interesujących szlaków odnajdziemy tutaj również spokój i ciekawe zabytki. Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Pienin są Trzy Korony. 

 • samolot pasażerski

  Tanie podróżowanie? Jesteśmy na tak!

  Podróżowanie pozwala nam odkrywać nowe miejsca, inne kultury, smaki i zapachy. Poszerza nasze horyzonty i sprawia, że otwieramy się na nowe doznania. Podróże gwarantują niezapomniane przeżycia i emocje. To wspaniała okazja do eksploracji i poszerzania horyzontów.