Najlepszy sposób na spędzenie długiego weekendu!

2022-12-22

Długie weekendy są wyczekiwane przez wielu z nas. To czas, w którym można odpocząć, nie myśląc o tym, że mamy jedynie 2 dni wolnego. Można zatem zaplanować dłuższe wycieczki, które pozwolą nam się zrelaksować - bez względu na to czy długi weekend spędzamy samotnie, czy w gronie rodziny lub przyjaciół. Przedstawiamy ciekawe propozycje na spędzenie tych dni.

1. Wycieczka kamperem

Pierwszą propozycją jest coraz popularniejsza forma podróżowania - wynajem kampera. Poczucie wolności, swoboda, zew przygody, możliwość nocowania na łonie natury i pełna niezależność sprawiają, że możemy odwiedzić wspaniałe miejsca w Polsce i w całej Europie. Podróżując samotnie lepiej poznamy samego siebie, spędzimy czas w ciszy i głęboko się zrelaksujemy. Natomiast podróżując z bliskimi zacieśniamy więzi i przeżywamy przygody, które przez długi czas będziemy mogli wspominać podczas wspólnych spotkań.

Kamper na wynajem w Gdańsku to własna baza noclegowa i gastronomiczna, niezależność w planowaniu trasy oraz swobodne zmiany planu podróży w jej trakcie. Możemy zabrać nawet większy bagaż nie martwiąc się o nic. Tak spędzony długi weekend z całą pewnością będzie udany.

2. Termy

Kolejną propozycją jest wyjazd na termy i do SPA. Pomysł spodoba się zwłaszcza tym osobom, które potrzebują zadbać o urodę i samopoczucie, są przemęczone, żyją w biegu i chcą się odstresować w przyjemny sposób. Długi weekend to wystarczająca ilość czasu, aby skorzystać z dobrodziejstw tego typu ośrodków (sauny, masaże, zabiegi na twarz i na ciało, baseny i jacuzzi), jednak nie na tyle duża, aby się znudzić.

Osoby, które lubią także aktywnie spędzać czas mogą wybrać termy lub SPA zlokalizowane w otoczeniu natury – na Mazurach, nad Morzem Bałtyckim lub w górach. Dzięki temu część dnia można spędzać aktywnie (rowery, spacery, okoliczne atrakcje), a część dnia - biernie, poddając się relaksowi.

Co istotne - decydując się na wynajem kampera możemy nie tylko zwiedzić wiele różnych miejsc, ale także jeden dzień przeznaczyć na relaks w termach. Nie ma bowiem problemu z zaparkowaniem kampera, a od razu po wypoczynku możemy wrócić do swojej prywatnej bazy noclegowej, nie martwiąc się o wynajem pokoju w okolicznym hotelu.

3. Wycieczki rowerowe

Długi weekend spędzony aktywnie to przede wszystkim wycieczki rowerowe. Piękne trasy znajdziemy w Beskidzie Sądeckim, jednak do najpopularniejszych w Polsce zaliczamy między innymi: Wiślaną Trasę Rowerową, Velo Czorsztyn, Stary Kolejowy Szlak na Pomorzu Zachodnim, Żelazny Szlak Rowerowy w województwie Śląskim oraz Szlak Kanału Elbląskiego. Jeśli będziemy chcieli zrobić przerwę od podróży rowerowych, z pewnością znajdziemy po drodze ściankę wspinaczkową, stadninę koni, basen, park trampolin lub inne miejsce, w którym również spędzimy aktywnie czas, jednak w nieco inny sposób.

Wynajem kampera pozwala na podróżowanie po Polsce i Europie, jednocześnie umożliwiając spędzanie czasu w sposób aktywny. Bazą wypadową wszelkich wycieczek rowerowych czy pieszych jest wówczas właśnie kamper zaparkowany w odpowiednim miejscu. Bez problemu zmieścimy w nim rowery, narty, wędki czy wszelkie inne akcesoria niezbędne do aktywnego wypoczynku.

Polecane artykuły