Szukasz pracy z ludźmi? Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na pracę dla firm z Krakowa lub okolic!

2023-11-06

Kraków to jeden z najatrakcyjniejszych rynków pracy nie tylko w województwie małopolskim, ale i w skali całego kraju. Aktualne oferty ze stolicy Małopolski zawierają mnóstwo propozycji zatrudnienia dla osób, które chciałyby pracować w zespole i z klientem.

Przedstawiciel handlowy — zawód idealny do pracy z ludźmi

Jesteś ekstrawertykiem, który czerpie energię z przebywania z innymi ludźmi? Doskonale wiesz, że męczyłbyś się w pracy, którą musiałbyś wykonywać zamknięty gdzieś w pojedynkę? Chcesz działać w zespole albo pomagać klientom? Doskonałym zawodem dla osób o takim charakterze jest m.in. profesja przedstawiciela handlowego. 

Na GoWork.pl znajdziesz mnóstwo różnorodnych ofert pracy dla handlowca z Krakowa. Stolica województwa małopolskiego to bardzo dobre miejsce, aby rozpocząć i rozwijać karierę w handlu i obsłudze klienta. Miasto oferuje intratne stanowiska dla doświadczonych, jak i dopiero początkujących przedstawicieli handlowych. 

Rynek zapewnia zatrudnienie dla każdego obecnie funkcjonującego tu handlowca. Jak wskazują prognozy badania “Barometru Zawodów” na 2023 rok największe zapotrzebowanie na pracowników notuje branża odzieżowa i spożywcza. 

Różnorodne oferty pracy dla handlowców w Krakowie

Handlowiec ma w Krakowie pełen zakres wyboru warunków swojej pracy. Może znaleźć mobilne zatrudnienie związane z wyjazdami do potencjalnych klientów. To opcja dobra dla osób, które nie boją się częstych delegacji i lubią podróże. 

Firmy chętnie przyjmują specjalistów gotowych współpracować na zasadzie kontraktu B2B, ale stabilne zatrudnienie znajdą także osoby preferujące umowę o pracę lub szukające dodatkowych opcji zarobku i pozyskujących klientów w niepełnym wymiarze czasu pracy. Kolejną zaletą zawodu jest stosunkowa łatwość zostania handlowcem. 

To właśnie zwłaszcza Kraków daje taką możliwość osobom bez doświadczenia. Wystarczy udowodnić, że cechujemy się poszukiwanymi kompetencjami miękkimi, a różne przedsiębiorstwa z siedzibą w stolicy Małopolski zapewnią nam gruntowne przeszkolenie i przygotowanie do pełnienia pracy. 

Praca jako sprzedawca w Krakowie idealna na start kariery

Jeśli jednak czujesz, że jeszcze nie sprawdzisz się w roli przedstawiciela handlowego, ale chciałbyś zacząć przygodę z branżą handlu i obsługi klienta, podejmij pracę sprzedawcy. Najlepsze oferty znajdziesz na GoWork.pl. Kraków to nie tylko największy ośrodek handlowo-usługowy województwa małopolskiego. 

To również jedno z najatrakcyjniejszych miast turystycznych kraju, Europy, a nawet świata! Gród Kraka nieustannie odwiedza ogromna liczba turystów, co sprawia, że sprzedawcy znajdują tu zatrudnienie również w sklepach i punktach z pamiątkami oraz usługami z branży rozrywkowej i rekreacyjnej. 

Profesja sprzedawcy także pozwala na dużą elastyczność zatrudnienia. Często w zawodzie pracują uczniowie, studenci, młodzi rodzice oraz wszystkie inne osoby szukające dodatkowych form zarobkowania i starających się godzić obowiązki zawodowe z innymi życiowymi zobowiązaniami. 

Wymagania do stania się sprzedawcą najczęściej są jeszcze niższe niż w przypadku przedstawicieli handlowych. Taka praca to dobry start kariery, otwierający drogę na przykład do zostania cenionym handlowcem. Na stanowisku sprzedawcy rozwija się ponadto kompetencje miękkie, które okazują się jednymi z najbardziej pożądanych cech we współczesnym rynku zatrudnienia i to niezależnie od branży. 

Polecane artykuły