Weekend w górach z dziećmi - jak zaplanować bez zbędnych nerwów?

Rozważasz wyjazd w góry z pociechami? Świetnie! Jednak każdy, kto choć raz próbował spakować dzieci, ich ulubione zabawki, przekąski, ubranka na wszelką pogodę i jeszcze pół domu do samochodu, wie, że to zadanie dla prawdziwych superbohaterów. Jak się do tego przygotować? Oto przewodnik dla męczących się rodziców.

1. Lokalizacja - czyli gdzie najbliżej do placu zabaw?

Jeśli myślisz o górach, pewnie marzysz o pięknych widokach i dźwięku strumienia. Twoje dzieci natomiast pewnie marzą o świetnym placu zabaw czy miejsce gdzie będą mogły popluskać w strumyku. Wybierając lokalizację, zastanów się, gdzie będą się bawić Twoje pociechy.

2. Typ noclegu - domek w lesie czy hotel z basenem i kącikiem zabaw?

Nie każdy hotel czy pensjonat jest przystosowany dla dzieci. Szukaj miejsc z kącikami zabaw, basenem dla maluchów czy innymi atrakcjami. Dobrze, jeśli w pokoju jest łóżeczko dla najmłodszych. Na weekend w górach tego typu udogodnienia znajdziesz też w pensjonatach, np. karkonoski.com.

3. Udogodnienia – czyli co jeszcze oprócz łóżeczka?

Zastanów się, czy obiekt oferuje menu dla dzieci, czy w pobliżu jest apteka i sklep spożywczy. Dostęp do kuchni, w której przygotujesz ulubiony obiadek Twojego dziecka, to również duży plus. Ciekawą propozycją są też specjalne animacje np. czytanie bajek, zabawy taneczne czy organizowane podczas długich weekendów warsztaty pieczenia ciasteczek (np. na majówkę - https://karkonoski.com/majowka-w-karpaczu).

4. Opinie – co mówią inne rodziny?

Sprawdź, co piszą inne rodziny, które odwiedziły dany obiekt. Czy były zadowolone z atrakcji dla dzieci? Czy personel był przyjazny dla maluchów? Te opinie mogą być kluczem do wyboru idealnego miejsca.

5. Cena – jakość przede wszystkim.

Góry są piękne, ale też zdradliwe. Dlatego nie warto oszczędzać na komforcie i bezpieczeństwie. Wybierając nocleg, pamiętaj o potrzebach swoich dzieci i swoim spokoju.

6. Atrakcje w okolicy – bo przecież nie siedzieć w pokoju cały dzień.

Planując wyjazd, sprawdź co ciekawego dla dzieci jest w okolicy. Może to być park linowy, mini zoo czy nawet lokalna farma, gdzie maluchy mogą poznać górskie zwierzaki.

Podsumowując, wyjazd w góry z dziećmi to wspaniała przygoda, ale też spore wyzwanie logistyczne. Dlatego warto się dobrze przygotować, by cała rodzina wróciła zadowolona i pełna pięknych wspomnień.

Polecane artykuły