Wypożyczalnia samochodów – kiedy warto z niej skorzystać i jak to zrobić?

Współczesny świat daje nam nieograniczone wprost możliwości. Możemy bez przeszkód podróżować po całym świecie różnymi środkami transportu. Wcale nie musimy posiadać w tym celu własnego samochodu. Jest wiele sytuacji, w których można skorzystać z wypożyczalni samochodów. Nowoczesna flota samochodów pozwala wybrać auto, którym komfortowo i bezpiecznie dojedziemy w wybrane miejsce.

Wypożyczalnia samochodów – jak to działa? 

Jak działa wypożyczalnia samochodów? Otóż wypożyczanie samochodów nie jest niczym skomplikowanym. Obecnie można zarezerwować samochód bez wychodzenia z domu – przez stronę internetową. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by osobiście udać się do wypożyczalni i obejrzeć auta. Wypożyczalnie samochodów mają w swojej ofercie: samochody osobowe i przyczepy. Możliwy jest także wynajem busów .

Przy wynajmie trzeba mieć przy sobie aktualne dokumenty:

 • prawo jazdy
 • dowód osobisty.

Jeśli wynajmujesz samochód jako przedsiębiorca:

 • aktualny odpis KRS lub CEiDG
 • upoważnienie dla pracowników firmy (jeśli pojazd będzie odbierał pracownik).

W dniu wyjazdu trzeba również wpłacić kaucję. Jej wysokość jest uzależniona od klasy samochodu. Następnie pojazd można odebrać. Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest podstawienie samochodu w wybrane miejsce odbioru (na określonym terenie nieodpłatnie – na przykład wypożyczalnia samochodów Warszawa dostarczy auto do wybranego punktu właśnie w Warszawie).

Wynajem samochodu jest możliwy zarówno krótko-, jak i długoterminowo. W ostatnim czasie można zauważyć wzrost popularności, jeśli chodzi o długoterminowy wynajem samochodów. Takie rozwiązanie jak wynajem auta niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba kupować własnego samochodu i ponosić niezbędnych kosztów, które są związane z posiadaniem auta. Dzięki temu można sobie pozwolić na auto lepszej klasy, a po kilku latach po prostu wymienić je na nowe.

Wynajem samochodu – kiedy warto skorzystać z wypożyczalni?

Jest wiele sytuacji, które skłaniają do skorzystania z oferty wypożyczalni samochodów.

Podczas podróży do innego miasta – wiele osób podróżuje samolotem lub pociągiem. Problemem jest wówczas poruszanie się po docelowym mieście lub zwiedzanie okolicznych atrakcji. Warto wówczas wynająć auto na miejscu.

Podczas podróży biznesowej – czasem obowiązki zawodowe wymagają wyjazdu do innego miasta na spotkanie biznesowe. Na szczęście nie musisz posiadać własnego auta. Możliwe jest wypożyczenie samochodu, często nawet na koszt pracodawcy.

Wyjazd z dużą liczbą pasażerów – jeśli na co dzień poruszasz się małym autem, ale potrzebujesz gdzieś dowieźć członków rodziny lub przyjaciół (na przykład na wesele, komunię czy inną uroczystość), to z powodzeniem możesz wypożyczyć większy samochód lub busa.

W przypadku awarii – kiedy odstawisz samochód do mechanika, to zawsze istnieje możliwość wypożyczenia samochodu zastępczego.   

Jak zatem widać – wynajem aut to usługa, która może się przydać w wielu różnych sytuacjach.

Polecane artykuły

 • turystyka-zimowa.jpg

  Zimowa turystyka – jak się przygotować?

  Wielki krokami zbliża się do nas zima. W najwyższych partiach gór nie raz sypnęło już śniegiem, a wkrótce opady białego puchu sięgną również niższych partii gór. Czy warto na ten czas zawiesić naszą aktywność turystyczną? Zdecydowanie nie!

 • nornic-walking.jpg

  Jak bezpiecznie wędrować po górach latem?

  Co roku Pieniny przyjmują rzeszę turystów: od amatorów wysokogórskich wędrówek, po zapalonych i zaprawionych „górali”. Choć Pieniny nie są górami wysokimi, ich urok i łagodny mikroklimat panujący w tej okolicy, przyciąga tłumy turystów zarówno latem jak i zimą.

 • 41-1.jpg

  Na wakacje w Pieniny? Zobacz jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w samochodzie.

  Na wakacje czeka się przez cały rok. Aby upłynęły w miłej i radosnej atmosferze należy je zaplanować tak, aby wyeliminować przede wszystkim zagrożenia jakie pojawiają się podczas podróży samochodem. 

 • jak-wybrac-damska-kurtke-zimowa.jpg

  Jak wybrać damską kurtkę zimową?

  Ciepła, wygodna, odporna na trudne warunki pogodowe kurtka zimowa damska to nieodłączny element garderoby na najzimniejsze miesiące roku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej? Czym kierować się przy zakupie? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze okrycie wierzchnie na zimę.