Atrakcje w niedalekich Czechach – szlaki i ciekawe miejsca

2027-05-10
 • Pieniny

Czechy graniczą z naszym krajem w niedalekiej odległości od różnych pasm górskich. Wiele osób spędzać swój urlop w okolicach Tatr lub Pienin chętnie decyduje się na wyjazd za granicę, by poznać tamtejszą kulturę i atrakcje. To świetny pomysł, by poszerzyć swoje horyzonty i odnaleźć niesamowite miejsca – wcale nie tak odległe i w przystępnych cenach lub czasem za darmo, co w dzisiejszych czasach wcale nie musi być aż tak oczywiste.

Co warto zobaczyć na wycieczce do Czech?

Góry w Czechach są i skrywają wiele atrakcji dla każdego. Oferują szlaki, również te łączone z polskimi szczytami, ale przede wszystkim mają do zaoferowania sporo własnych pięknych miejsc, o których mogłeś słyszeć lub zupełnie nie wiesz, że istnieją.

Stworzyliśmy przegląd popularnych miejscówek do zobaczenia w Czechach. Wybierz tą, która najbardziej Cię interesuje i wyruszaj na ekscytującą podróż już teraz! To zaledwie rzut beretem od Polskiej granicy, więc dlaczego by nie spróbować? Nie masz żadnych ograniczeń, bo do Czech wjedziesz bez paszportu i kontroli. By poruszać się po ich drogach, wystarczy niedroga winieta Czechy online. To wszystko, czego Ci potrzeba!

 1. Skalne miasto w Czechach

To najpopularniejsza czeska atrakcja wśród Polaków z ostatnich miesięcy. Jeśli nikt z Twoich znajomych nie polecał Ci wycieczki w to miejsce, to nie uwierzymy! Adrspassko-Teplicke Skały to labirynty skalne. To piękne naturalne miejsce do spacerowania, interesujące szczególnie po sezonie, gdy daje wytchnienie i spokój. Oferuje świeże powietrze, piękną roślinność, jezioro i wiele więcej.

 1. Szczyt Pradziad

Lokalny szczyt pasma Wysokiego Jesionika to wzniesienie o wysokości 1492 metrów. To szlak idealny na wędrówkę w jeden dzień. Na szczycie Pradziada znajduje się wysoka wieża widokowa jako nagroda za czas poświęcona na dotarcie do tego celu. Co ciekawe, do dyspozycji turystów podążających w to miejsce są aż trzy szlaki – każdy z nich oferuje piękne okoliczności i gwarantuje świetny lokalny klimat.

 1. Desztna w Górach Orlickich

To z kolei najwyższy szczyt Gór Orlickich w Czechach. Zlokalizowany jest niedaleko za polską granicą. Szlak nada się na piesze wędrówki, ale również miło wita rowerzystów i rodziców z dziećmi. Oferuje wygodne podejście drogą szutrową. Największą atrakcją szczytu jest wieża widokowa – Desztna. Drewniano stalowa konstrukcja jest dostępna dla turystów za darmo od 2019 roku. Jest również dostępna w sezonie zimowym!

Co powiesz na dłuższy wyjazd?

Jeśli czeskie szlaki to dla Ciebie za mało, zawsze możesz wybrać się w jeszcze dalszą podróż. Proponujemy wyjazd na południe – e-winieta Węgry wystarczy, by koniecznie zahaczyć o Balaton, kierując się stronę spektakularnej trasy Transalpiny. Możesz odwiedzić te rejony rowerem, samochodem lub motocyklem. Rumuńska trasa Transalpina to świetny kolejny kamień milowy dla wszystkich podróżników i turystów, na których polskie i czeskie szlaki nie robią już żadnego wrażenia.

Na tej trasie można spotkać wiele atrakcji – Rezerwaty Przyrody, stare kościoły, Jezioro Galcescu, Stół Ciszy i Bramę Pocałunku. Koniecznie rozważ ten kierunek, jeśli znasz już wszystkie lokalne atrakcje i sprawdziłeś większość szlaków z naszego portalu!

Polecane artykuły

 • kobieta na hulajnodze

  Jakie hulajnogi można znaleźć na rynku?

  W ostatnich latach hulajnogi przeżywają prawdziwy renesans, głównie za sprawą pojawienia się ich elektrycznych wersji. Umożliwiają szybsze dotarcie na miejsce, są tańsze niż taksówka, a także bardziej ekologiczne. Sprawdź, jakie rodzaje hulajnóg można znaleźć w sklepach i która najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom.

 • okulary VR

  Co to jest escape room i arena VR?

  Pokoje zagadek, czyli tzw. escape roomy już od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Gra ta polega na tym, iż w owym pokoju zamyka się kilka osób.

 • Plaża

  Hotel nad morzem pomorskie - jak wybrać najlepszy?

  Morze Bałtyckie to ulubiony kierunek wakacyjny większości Polaków. Korzyści zdrowotne, jakie daje przebywanie nad Bałtykiem, a także niezapomniane widoki i kojący szum morskich fal sprawiają, że każdego roku z uroków nadbałtyckiej plaży korzystają setki turystów.

 • Trzy Korony

  Wycieczka na Trzy Korony ze Sromowców Niżnych

  Pieniny to czarująca górska kraina, która od dawien dawna przyciąga rzesze turystów swoim niebanalnym pięknem. Oprócz interesujących szlaków odnajdziemy tutaj również spokój i ciekawe zabytki. Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Pienin są Trzy Korony.