W Pieniny na narty!

Amatorzy sportów zimowych mogą liczyć na rozbudowaną trasę polskich wyciągów, które różnią się między sobą stopniem trudności. Jeśli ktoś marzy o jeździe na nartach w otoczeniu ciszy i spokoju, koniecznie powinien wybrać się w Pieniny. Z roku na rok coraz więcej sympatyków białego szaleństwa decyduje się na wypoczynek właśnie w tym regionie, doceniając atuty najpopularniejszych pienińskich wyciągów. Warto dodać, że niektóre trasy są dedykowane początkującym narciarzom, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w kontekście rodzinnego wypoczynku.

Ośrodek „Palenica” zaprasza narciarzy!

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyciągów narciarskich jest ośrodek „Palenica”, który mieści się w Szczawnicy. Sama góra ma wysokość ponad siedmiuset metrów, gwarantując turystom niezapomniane wrażenia. Dzięki armatkom śnieżnym można liczyć na idealne warunki przez cały narciarski sezon, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych amatorów aktywnego wypoczynku. Główną atrakcją jest czteroosobowa kolej krzesełkowa. Dodatkowo należy wspomnieć o trzech orczykach, które znajdują się na Szafranówce. Osoby zdecydowane na zjazd z Palenicy mogą dostosować warunki do swoich narciarskich umiejętności. Czerwona trasa na pewno usatysfakcjonuje bardziej doświadczonych narciarzy, natomiast trasa zielona jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi oraz dla osób, które nie czują się przygotowane do trudniejszych zjazdów. Szafranówka spełni oczekiwania nawet początkujących narciarzy, którzy w pobliżu mogą uczyć się jazdy na nartach. Turyści mają także do dyspozycji trasę dla snowboardzistów, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 

Śnieg, narty i malownicze krajobrazy...

Kolejnym popularnym pienińskim ośrodkiem dla narciarzy jest Arena Narciarska Jaworki-Homole. Jego główny atut to lokalizacja, która obejmuje między innymi teren w pobliżu rezerwatu Zaskalskie Bodnarówka. Ponadto, trasa graniczy z rezerwatem Biała Woda i Wysoka. Dzięki temu narciarze mogą liczyć na niezwykle malownicze tereny przykryte śnieżną powłoką. Dodatkową zaletą jest oczywiście krystalicznie czyste powietrze, dzięki któremu zjazd na nartach jest jeszcze przyjemniejszy. Jeśli kogoś interesują trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, powinien zwrócić uwagę na stację Czorsztyn SKI-Kluszkowice. Należy podkreślić, że najpopularniejsze trasy narciarskie zapewniają idealne warunki do zjazdów, chociażby dzięki temu, że są skutecznie oświetlane. Tym samym jazda na nartach jest bezpieczna nawet po zmroku, a wyciągi mogą działać przez dłuższy czas. Z pewnością dla wielu amatorów śnieżnego szaleństwa zaletą będzie również nagłośnienie stoku. 

Jeśli ktoś planuje aktywny wypoczynek na nartach, koniecznie powinien zapoznać się z ofertą pienińskich ośrodków. W tych rejonach można liczyć na trasy o wysokiej klasie i zróżnicowanym stopniu trudności. Warto dodać, że na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują własnymi nartami. Co więcej, możliwość skorzystania z ośrodków narciarskich nie wiąże się ze znacznymi wydatkami.

Polecane artykuły

 • splyw-przelomem-dunajca.jpg

  Spływ Dunajcem jako najlepszy sposób na zwiedzanie PPN

  Decydując się na wczasy w Pieninach, koniecznie należy skorzystać z oferty spływu Dunajcem. Obecnie większość turystów z przyjemnością zapisuje się na tę specyficzną atrakcję

 • Relacja z Pienin: Na tropie niedźwiedzia

  Co roku staram się spędzać urlop w górach, aby chociaż przez dwa tygodnie uciec od cywilizacji i pooddychać krystalicznie czystym powietrzem. Uwielbiam spacery w otoczeniu dziewiczej przyrody, które umożliwiają mi poznanie najciekawszych gatunków roślin i zwierząt.

 • pszoniak-pieninski-jerzyopiola_small.jpg

  Flora Pienińskiego Parku Narodowego

  Pieniński Park Narodowy to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik botaniki. Na jego terenie można odnaleźć setki gatunków roślin naczyniowych, glonów czy mchów. 

 • zimowe-wycieczki.jpg

  Jak zorganizować zimową wycieczkę na szczyt Trzy Korony?

  Pieniny w zimowej szacie wyglądają niezwykle malowniczo, dlatego warto skusić się na wycieczkę w zimowej aurze – na przykład na szczyt Trzy Korony. Oczywiście jest to propozycja dla bardziej doświadczonych turystów, którzy wiedzą, w jaki sposób przygotować się do takiej wyprawy.