Praca w Nowym Sączu - jak znaleźć oferty pracy?

Jak wskazują prognozy na rok 2022, w Nowym Sączu będzie wysokie zapotrzebowanie na pracowników z sektora budowlanego, motoryzacyjnego, edukacyjnego, specjalistów IT, a także przedstawicieli ochrony zdrowia. Sprawdź w naszym artykule, kogo jeszcze będą poszukiwali pracodawcy, a także dowiedz się, gdzie najłatwiej znaleźć atrakcyjne oferty pracy.

Jak znaleźć atrakcyjne oferty pracy w Nowym Sączu?

Oferty zatrudnienia z Nowego Sącza najłatwiej znaleźć w Internecie, zwłaszcza na stronie GoWork.pl, która jest jednym z największych serwisów pracy w Polsce: https://www.gowork.pl/praca/nowy-sacz;l. Użytkownik samodzielnie wybiera interesujące go stanowisko, oczekiwaną wysokość zarobków, formę umowy oraz rodzaj etatu, a następnie otrzymuje najbardziej dopasowane wyniki. Kolejnym krokiem jest wysłanie dokumentów aplikacyjnych do wybranych pracodawców. W zależności od stanowiska, kandydat może zostać poproszony o CV, list motywacyjny czy dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia. W przypadku stanowisk specjalistycznych, pracodawcy mogą wymagać kilkuletniego doświadczenia zawodowego, znajomości języków obcych czy specjalnych uprawnień, potwierdzonych zaświadczeniami o ukończonych kursach.

Rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Sączu 

Gdzie jeszcze szukać zatrudnienia w Nowym Sączu? Oferty dostępne są w nowosądeckim Powiatowym Urzędzie Pracy. Instytucja ta oferuje pomoc osobom bezrobotnym i poszukującym pracy w formie następujących usług: pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego i informacji zawodowej, umożliwienia udziału w szkoleniach czy przyznania świadczeń pieniężnych. PUP w Nowym Sączu znajduje się przy ulicy Nawojowskiej 118. Obsługa klientów odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00,  a w ostatni wtorek każdego miesiąca - od 7:00 do 13:00. Rejestracja możliwa jest do godziny 14:00. Zainteresowani pomocą mogą również skontaktować się z urzędem telefonicznie pod numerem 18-440-08-08 lub wysłać wiadomość e-mail na adres: ko@pup.powiat-ns.pl.

Wniosek o przyznanie statusu osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy można również złożyć za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji na stronie www.praca.gov.pl. 

Na jakich pracowników będzie zapotrzebowanie w 2022 roku w Nowym Sączu?

Jak wynika z prognozy Barometru zawodów na rok 2022 dla Nowego Sącza, zapotrzebowanie będzie wysokie przede wszystkim na pracowników z sektora budowlanego i inżynieryjno-drogowego. Mowa o betoniarzach i zbrojarzach, brukarzach, cieślach i stolarzach budowlanych, dekarzach i blacharzach budowlanych, inżynierach budownictwa, monterach instalacji budowlanych, murarzach i tynkarzach, operatorach urządzeń dźwigowo-transportowych, pracownikach robót wykończeniowych w budownictwie, robotnikach budowlanych oraz robotnikach obróbki drewna i stolarzach. 

Pracodawcy prawdopodobnie będą poszukiwali również specjalistów z branży motoryzacyjnej: blacharzy i lakierników samochodowych, inżynierów mechaników, mechaników pojazdów samochodowych. 

Na nowosądeckim rynku pracy zabraknie przedstawicieli służby zdrowia, czyli farmaceutów, fizjoterapeutów i masażystów, lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych. Placówki będą również poszukiwały operatorów aparatury medycznej, optyków i pracowników wytwarzających protezy, psychologów i psychoterapeutów, a także opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych. 

Z kolei w szkołach i innych placówkach edukacyjnych otworzą się procesy rekrutacyjne dla nauczycieli przedszkoli, praktycznej nauki zawodu i przedmiotów zawodowych.

To jednak nie wszyscy pracownicy, którzy będą poszukiwani w 2022 roku w Nowym Sączu. Prognoza Barometru zawodów wskazuje, że zabraknie również specjalistów takich jak graficy komputerowi, pracownicy sprzedaży internetowej, projektanci i administratorzy baz danych, programiści, samodzielni księgowi, specjaliści ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży oraz spedytorzy i logistycy. 

Zatrudnienie powinni również znaleźć również fryzjerzy, kosmetyczki, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, kucharze, piekarze, przetwórcy mięsa i ryb, opiekunki dziecięce, szefowie kuchni, spawacze, ślusarze, tapicerzy, a także weterynarze. 

Kto może mieć problem ze znalezieniem zatrudnienia w Nowym Sączu?

W prognozie przedstawiono nie tylko zawody deficytowe, ale również nadwyżkowe. Problemy ze znalezieniem zatrudnienia w Nowym Sączu z uwagi na zbyt dużą liczbę kandydatów i brak ofert pracy mogą mieć ekonomiści, pedagodzy, filozofowie, kulturoznawcy, historycy i politolodzy. Poza tym z problemem bezrobocia najczęściej borykają się osoby młode przed trzydziestką oraz starsze po 50. roku życia

Przedstawiciele zawodów nadwyżkowych mogą podnieść swoje kwalifikacje, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów. Rozwiązaniem ich problemu ze znalezieniem zatrudnienia może być również całkowita zmiana branży. Wielu pracodawców decyduje się na zatrudnienie osób, które nie posiadają doświadczenia zawodowego i przeprowadza szkolenia wdrażające.

Polecane artykuły

 • zdj.jpg

  5 rzeczy, o których należy wiedzieć o PIT-37

  PIT-37 to najpopularniejsza deklaracja, jaką składamy do urzędu skarbowego, bowiem dotyczy osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

 • statek na morzu

  Wynajęcie statku w Szczecinie - dlaczego warto?

  Wynajecie statku to propozycja, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących nietuzinkowych form wypoczynku i rozrywki. Rejs statkiem oferuje nie tylko możliwość zobaczenia świata z innej perspektywy, ale także stanowi doskonałą okazję do spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami w wyjątkowej scenerii.

 • kosmetyki-loreal.jpg

  Maski do włosów Loreal Serie Expert - dlaczego warto stosować?

  Mycie włosów szamponem może nie wystarczyć, jeśli marzysz o pięknych włosach. Wiele osób w pielęgnacji zupełnie pomija nakładanie maski do włosów. A nie powinno się zapominać o jej cennych właściwościach, ponieważ ten kosmetyk potrafi zdziałać cuda. Poznaj profesjonalne maski L'Oreal Serie Expert i dowiedz się, dlaczego warto je stosować.

 • buty-gorskie-1.jpg

  Jaki dezodorant do butów?

  Wybór odpowiedniego dezodorantu do butów to kwestia nie tylko higieny i dobrego samopoczucia, lecz także element pielęgnacji obuwia. Jak dobrze dopasować preparat do jego rodzaju? Przeczytaj nasz krótki przewodnik po dezodorantach do butów!